Kaczyński nt. „kompromisu ABORCYJNEGO”. „Popełniono błąd…”

Jarosław Kaczyński o kompromisie aborcyjnym. Szef PiS powiedział, że „trzeba to naprawić”.


Kwestia eugeniczna w kompromisie aborcyjnym została niewłaściwie ukształtowana i to trzeba naprawić – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”. Jak dodał w partii w tej sprawie nie ma dyscypliny partyjnej.

 

Prezes PiS został zapytany o zmiany w prawie dotyczące aborcji. Jak przyznał w tej sprawie mówi tylko w swoim imieniu. W Prawie i Sprawiedliwości nie ma w tej kwestii dyscypliny partyjnej.

– Jeżeli jakieś sprawy staną, a być może staną w parlamencie, to decyzja każdego z posłów i senatorów będzie decyzją indywidualną – powiedział szef PiS.

-Nigdy nie ukrywałem, że uważam, że w tym, co się określa jako kompromis aborcyjny, popełniono pewien błąd. Kwestia eugeniczna została niewłaściwie ukształtowana i to trzeba naprawić Powtarzam: to mój osobisty pogląd. Jeżeli ta sprawa stanie, bo ciągle liczę, że Trybunał Konstytucyjny ją rozwiąże, to sam będę głosował właśnie za takiego rodzaju rozwiązaniami. Jak będą głosowali moje koleżanki i koledzy, tego nie wiem. To jest sprawa sumienia, nie można jej rozstrzygać w ramach dyscypliny partyjnej – zapowiedział Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że on zagłosuje za zwiększeniem ochrony życia najsłabszych. Jak wiadomo projekt środowisk Pro-Life trafił do komisji sejmowych.

-Kaczyński niczego nie przeforsuje. PiS woli pozostać przy kompromisie aborcyjnym. Ta wypowiedź to zwykła zagrywka by zyskać wsparcie środowisk Pro-Life podczas wyborów prezydenckich – mówi osoba z otoczenia PiS.Komentarze