To jest kaganiec! Polacy buntują się przeciwko maskom!

Kaganiec to dosadne określenie na maseczkę ochronną.

I choć w Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa, to coraz więcej ludzi mówi, że to kaganiec. Buntują się przeciwko noszeniu masek, widząc bezsens tego przepisu.

 

Minister „Szumowinowski” zasłania nasze uśmiechy

Szczególnie na Facebooku widać wiele wpisów anty-maseczkowych. Choćby ten, pełen humoru i uśmiechu:

 

„Niestety nie miałam przyjemności obejrzeć dziś wystąpień ministra zarazy ani Mateusza Krzywoustego. Czy oni coś wniesli? Szumowinowski szczególnie, bo mam dziką przyjemność w robieniu mu na przekór?
PS. Nadal nie noszę maseczki. Odnotowałam też na ulicy dziś sześć takich krnąbrnych jednostek jak ja… Porozumiewamy się wzrokiem i uśmiechem, bo nasze uśmiechy widać…”

 

W innych wpisach użytkownicy facebooka przerzucają się opiniami i pomysłami na omijanie przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa.

 

>>>Nakaz noszenia maseczki ma poważne luki! (omówienie)

>>>Minister Szumowski tłumaczy się z maseczek!

 

Sposób na „gumę”

Jeden z internautów, na facebookowej grupie Nie wierzę w Koronawirusa – Grupa wsparcia / NIE JESTEŚ SAM, zdradza swój patent na to, by maseczki nie nosić. Ot, twierdzi, że urwała mu się guma:

 

„Nie noszę masek. Poruszam się normalnie wszędzie tam gdzie chcę. Instynktownie rozglądając się za policją idąc środkiem miasta. Wiem że pewnie kiedyś mnie to spotka i dostanę mandat. Albo przytnę głupa że mam ją w kieszeni i zerwała mi się guma ( tak właśnie robię ).

Wchodząc do sklepów jestem proszony o założenie kagańca. Nie robię tym ekspedientkom i kasjerkom pod górę. Zakładam na czas płacenia. Reakcje ludzi są różne. Najstarsi zazwyczaj patrzą się na mnie z pogardą jakbym zabił im matkę. Młodym się podoba. Niektórzy gratulują mi odwagi , pozdrawiają mnie gestem ręki , uśmiechają się. „

 

>>>Poszła do banku bez maski. Szokująca reakcja kasjerki!

 

Sposób na „katar”

W tej samej grupie, inny internauta przestrzega przed niedotlenieniem wywołanym przez maseczki. Podaje też inny pomysł na nie noszenie maski:

 

„Ludzie! Nie zasłaniajcie ust i nosa niczym, to wam niszczy zdrowie.
Jak zatrzyma Was milicja to mówicie że macie katar (to nie jest objaw COVID-19), lub alergię na pyłki czy głupotę Szumowskiego (chyba Kononowicz jest mniej skompromitowany)
Jasne ludzie będą się oburzać, tylko 50% społeczeństwa to mohery i lemingi, za nich myśli telewizor.
Niedotlenienie uszkadza płuca i mózg, a co będzie za kilka miesięcy
Myślicie o sobie o bliskich A nie o imbecylach z PiS”

 

Gdy zatrzyma Cię Policja

Jak pisze jeden z blogerów, praktyka pokazuje, że Policja raczej nie zatrzymuje bezdomnych za brak maseczki. Natomiast czysto ubrany pan czy pani, ma większe „szanse” by dostać mandat za uśmiech bez maski.

 

„Powszechnie mówi się, że nie ma wprowadzonego stanu wyjątkowego, stanu wojennego lub stanu klęski żywiołowej, więc wszelkie nakazy i zakazy są niekonstytucyjne i bezprawne.”*

 

Dalej jednak bloger radzi, by – mimo wszystko – nie walczyć z systemem, bo szkoda nerwów i pieniędzy:

 

„Praktyka życiowa jest nieco inna, i tu bym radził uważać. (…)
Więc lepiej przyjąć ten mandat i zapłacić, niż potem mieć dziurę w budżecie na kilka lub więcej tysięcy i chodzić po sądach.”*

 

Jak długo jeszcze będziemy nosić maski?

Wiele osób już teraz odczuwa spore niedogodności związane z noszeniem maseczki ochronnej. Inni obawiają się jej wypływu na zdrowie. Jeszcze inna grupa osób zastanawia się, jak będziemy oddychać, gdy nadejdą upały?

Bunt trwa i zapewne coraz więcej osób zaprzestanie noszenia masek. Czy rząd zmieni wtedy obowiązujące przepisy?

 

>>>Petycja przeciwko maskom: Chcemy oddychać normalnie!

>>>Wybrał się do lasu. Musi odbyć kwarantannę, bo…

 

 

 

fot. facebook

*cyt. jarek-kefirKomentarze