Kamil Stoch NIE WYSTĄPI w dzisiejszym konkursie! Ma problemy ze zdrowiem!

PZN poinformował, że Kamil Stoch nie wystąpi podczas dzisiejszego konkursu w Klingenthal. Skoczek ma problemy zdrowotne.

Faworyt nie wystąpi

Kamil Stoch był jednym z faworytów konkursu Pucharu Świata w Klingenthal. Wczoraj skoczek oddał bardzo dobry skok w drugiej serii. To dało mu miejsce na podium konkursu. Niestety wiadomo już, że Kamil Stoch dziś nie wystąpi. Polski Związek Narciarski poinformował, że jego nieobecność ma związek z problemami zdrowotnymi. W komunikacie PZN czytamy:

Z przykrością musimy poinformować, że z przyczyn zdrowotnych Kamil Stoch nie wystartuje w dzisiejszych zawodach PŚ w Klinghental. Zawodnik ma silne zapalenia zatok i po konsultacji z lekarzem sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu Kamila ze startu.

 

Cios dla kadry

Nieobecność Kamila Stocha jest ciosem dla naszej kadry. Wobec problemów z osiąganiem dobrych wyników zdecydowano, że do Klinghental pojadą: Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Reszta kadry ma trenować w Ramsau. Nie wiadomo kiedy Kamil Stoch wróci do rywalizacji w Pucharze Świata. Niedzielny konkurs rozpocznie się o godzinie 16.

Źródło: OnetKomentarze