Kancelaria Prezydenta wysłucha głuchoniemych

Głuchoniemi skontaktują się z Kancelarią Prezydenta w języku migowym.

Innowacyjna aplikacja tłumacza języka migowego pozwoli na kontakt z Kancelarią Prezydenta RP. Dostępna na stronie internetowej – www.prezydent.pl platforma umożliwi wywołanie połączenia wideo. Za pomocą odnośnika udostępnionego w dziale „Dla niesłyszących” lub w zakładce „Kontakt” niepełnosprawni będą mogli połączyć się  za kancelarią. 

 

„Po nawiązaniu komunikacji wizualnej, tłumacz połączy się w Państwa imieniu z Kancelarią Prezydenta RP telefonicznie. Połączenie można nawiązać klikając w banner, umieszczony na stronie internetowej lub poprzez zainstalowanie na swoim telefonie aplikacji Migam i wybranie Kancelarii Prezydenta RP (rozwiązanie dla systemów Android oraz IOS)” – wyjaśnia KPRP.

 

Aplikację stworzyła firma Migam, która powstała dzięki ubiegłorocznej edycji wydarzenia „Start-upy w Pałac­u”. Młodzi, pełni nowych pomysłów i energii do działania, przedsiębiorcy będą mogli znów spróbować swoich sił  w drugiej edycji tego projektu. We wtorek z Andrzejem Dudą spotkają się autorzy dziesięciu najlepszych projektów, wybranych podczas otwartej rekrutacji.

źródło: PAP

 Komentarze