Kąpali się na basenie. Nagle zaczęło się dziać coś niepokojącego!

Dziś na basenie 5* hotelu w Kołobrzegu doszło do niebezpiecznego zdarzenia.

Osoby kąpiące się w basenie, zaczęły się źle czuć. Pojawiło się zaczerwienienie błon śluzowych, duszności i kaszel. Wszystko wskazywało na to, że około 30 osób zatruło się nieznaną substancją.

 

fot. youtube/miastokolobrzeg

 

Na miejsce wezwano służby i zarządzono ewakuację gości hotelowych. Cztery osoby, w tym trójka dzieci, trafiło do szpitala. Pozostałe osoby, które kąpały się w basenie są pod opieką medyków.

 

Najprawdopodobniej goście 5* hotelu Aquarius Spa, zatruli się chlorem. Według wstępnych ustaleń doszło do awarii urządzenia dozującego chlor do wody i w efekcie normy zawartości chloru zostały przekroczone aż czterokrotnie.

 

Zatrucie chlorem objawia się przede wszystkim dolegliwościami ze strony układu oddechowego. Może tu dojść nawet do obrzęku płuc, co w ekstremalnych przypadkach może spowodować śmierć.

Leczenie zatrucia chlorem odbywa się przede wszystkim poprzez odcięcie danej osoby od źródła chloru. Działaniem wspomagającym może być przebywanie na świeżym powietrzu i tlenoterapia. W poważniejszych przypadkach niezbędna jest jednak interwencja medyczna.

 

>>>Dorożką na Morskie Oko? Ten człowiek pokazał, co o tym myśli!

 

https://www.youtube.com/watch?v=4pbrnDfNZxoKomentarze