Kapitan zespołu Ligi Mistrzów gra mecze w maseczce. Daje dobry przykład?

W meczu Ligi Mistrzów strefy CONCACAF doszło do niecodziennego zdarzenia. Wywołało ono falę komentarzy. Kapitan honduraskiej drużyny CD Olimpia grał z założoną maseczka na ustach i nosie. Zachowanie to przykuło uwagę wielu mediów na świecie.

 

Honduraska CD Olimpia w ćwierćfinale Ligi Mistrzów strefy CONCACAF mierzyła się na swoim stadionie z kanadyjskim Montreal Impact. Przegrała ona 0:1, lecz awansowała dalej, gdyż w pierwszym meczu wygrała 2:1. Spotkanie to nie odbiłoby się tak szerokim echem w światowych mediach gdyby nie zachowanie Jerry’ego Bengtsona.

 

Kapitan drużyny CD Olimpia bowiem od swojego wybiegnięcia na murawę do zejścia z niej występował w maseczce. Zachowanie to spowodowane jest oczywiście panującą na świecie pandemią koronawirusa.

 

Wiele osób jest zaskoczonych, że Jerry Bengtson daję radę grać mimo zasłoniętych ust i nosa. W końcu nie ma nakazu noszenia maseczek dla osób uprawiających sport. Kapitan CD Olimpii pokazuje jednak, że da się grać w piłkę nożną i mieć zasłonięte usta i nos. Zupełnie to mu nie przeszkadza w prezentowaniu dobrej dyspozycji. Jest on obecnie liderem strzelców w swojej rodzimej lidze oraz awansował z drużyną do półfinału Ligi Mistrzów.

 

Honduraska drużyna zagra o finał Ligi Mistrzów z meksykańskim Tigers, który rozbił amerykański New York City.

 

Źródło: TVP Sport

Foto: Getty ImagesKomentarze