KARP zaatakował 62-latkę! Kobieta trafiła do szpitala!

Do niecodziennego zdarzenia doszło tuż po zakupieniu świątecznej ryby przez 62-letnią kobietę. Karp okazał się niebezpieczny i doprowadził kobietę do…

Karp to świąteczna ryba, która jest jednym z głównych potraw jakie towarzyszą nam na wigilijnym stole. Tradycja ta jest wpisana nie tylko w Polsce, ale i w Czechach.

 

Niestety 62-latka z Czech nie będzie miło wspominała świątecznych zakupów i ich głównego bohatera-karpia.

23 grudnia ok. godz. 14:50 w poniedziałek w miejscowości Horni Police w Czechach doszło do zaskakującego wypadku. Kobieta podróżowała samochodem, gdy niespodziewanie przewożona na przednim fotelu pasażera ryba wyskoczyła z torby i znalazła się na kolanach 62-latki.

 

To spowodowało, że kobieta straciła panowanie nad kierownicą i gwałtownie zjechała  drogi. Wtedy uderzyła w betonowy słup i o mało co nie straciła przytomności.

Wypadek okazał się poważny, ponieważ obrażenia poszkodowanej były tak rozległe, że niezbędny stał się przylot śmigłowca ratowniczego. Na szczęście życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Przed wypadkiem karp znajdował się w plastikowej torbie, a ta umieszczona była w misce z wodą. Takie zabezpieczenie nie było wystarczające do przetransportowania ryby, która w trakcie jazdy autem, dosłownie wyskoczyła. Czeska policja przypomina, że karp powinien być przewożony w należycie zabezpieczonym pojemniku, szczelnie zamkniętym oraz wystarczająco wymiarowym.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Tak wygląda dziś BRAT filmowego Kevina! Jest mężem znanej…

 

 

Dla Czechów podobnie jak dla Polaków karp jest nieodłącznym elementem bożonarodzeniowej tradycji. Najpopularniejsza wersja to smażony w panierce, podawany z sałatką ziemniaczaną lub innymi dodatkami.

 

 

 

Źródło:popularne.pl/pixabayKomentarze