KAWA, która odchudza! Wystarczy, że dodasz do niej…

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kawy. Co jeśli przyjemne połączyć z pożytecznym i gdyby kawa mogła nas nie tylko pobudzać, ale i odchudzać?

Food Research Institute podał w ubiegłym roku, że ponad 66 procent Polaków pije kawę regularnie, a połowa rozpoczyna od niej każdy dzień. Jedni piją ją dla wyrazistego i mocnego smaku, inni dla właściwości pobudzających.

 

Jak sprawić, by kawa działała na nas odchudzająco?

 

Kofeina, o ile jest spożywana w odpowiednich ilościach, może przynieść nam wiele dobrego: wspiera pracę serca, a niektóre źródła podają nawet, że zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2 czy wystąpienia niektórych nowotworów. Do kawy warto dodać kilka składników: cynamonu, oleju kokosowego i miodu.

 

Cynamon posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające. Ponadto skutecznie zmniejsza poziom cukru we krwi i wspomaga proces odchudzania.

 

Olej kokosowy uznawany jest za zdrowy rodzaj kwasów tłuszczowych, które ze względu na budowę są praktycznie od razu transportowane do wątroby gdzie przetwarzane są na energię dla organizmu. Ze względu na fakt, że jest termogeniczny, przyspiesza przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej.

 

Miód bogaty w witaminy posiada pełno właściwości leczniczych i jest nieoceniony w procesie odchudzania. Dostarcza organizmowi energii, dodaje siły i pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

 

Jak przygotować kawę z tymi składnikami?

Oto czego potrzebujesz:

-pół łyżki cynamonu,
-3/4 szklanki oleju kokosowego,
-pół szklanki miodu.

Sposób przygotowania:

Dokładnie wymieszaj wymienione wyżej składniki w podanych proporcjach i włóż je do lodówki. Tak przygotowaną mieszankę w ilości łyżeczki lub dwóch dodawaj do porannej kawy i ciesz się jej smakiem oraz właściwościami.

 

ZOBACZ TEŻ:KAWA ODCHUDZA! Oto DIETA KAWOWA według doktora Boba Arnota!

 

Źródło:5minutdlazdrowia/pixabayKomentarze