Kazik nagrał piosenkę o niesłusznie skazanym Tomaszu Komendzie. Zobacz nagranie!

Tomasz Komenda w  został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności za zgwałcenie i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej.

Komenda w więzieniu spędził 18 lat. W tym czasie znęcano się nad nim psychicznie i fizycznie, a on sam aż trzy razy próbował popełnić samobójstwo.

W 2016 roku pojawiły się nowe informacje w sprawie śmierci Małgorzaty Kwiatkowskiej. Finalnie w 2018 roku Tomasz Komenda został uznany za niewinnego i wyszedł z więzienia.

 

Tomasz Komenda po ogłoszeniu uniewinniającego wyroku – https://www.facebook.com/Grupa-Wsparcia-Tomasz-Komenda

 

Te przerażające przeżycia Tomasza zostały spisane w książce Grzegorza Głuszak  pt. „25 lat niewinności. Historia Tomasza Komendy”.

Teraz powstał film o bardzo podobnym tytule „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Rolę główną zagra Piotr Trojan znany z serialu M jak miłość.

 

Tomasz Komenda powiedział w rozmowie z Super Expressem:

 

Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców. Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę – od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi.

 

Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” promuje piosenka Kazika. Wokalista nie obawia się zdecydowanych sądów. Podobnie jak w słynnym już utworze „Twój ból jest lepszy niż mój” (zobacz TUTAJ), czy Noże i pistolety, Kazik podsumowuje to, co zdarzyło się niesłusznie skazanemu:

 

To jest prawo i uczciwość
Dopadła cię sprawiedliwość
Jak to mówią wszyscy inni –
Musi ponieść karę winny

 

Wokalista pyta też:

 

Gdzie jest prawo? Gdzie uczciwość?
Gdzie ukryta sprawiedliwość?

 

Jak mówi Tomasz Komenda, taka historia mogła zdarzyć się każdemu. Każdemu, kto wpadł w pułapkę „sprawiedliwości” i w słusznym przekonaniu wydano na niego wyrok skazujący…

Premiera filmu zaplanowana jest na 18 września 2020. Piosenkę Kazika pt. „25 lat niewinności” prezentujemy poniżej.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rrNvWEE35QcKomentarze