Kibice Legii Warszawa podczas protestów aborcyjnych (WIDEO)

W piątek w Warszawie doszło do kolejnego „Strajku kobiet”. Pojawiło się na nim wiele osób, wśród których byli również kibice Legii Warszawa, narodowcy oraz Antifa. Przybycie na demonstracje tych grup doprowadziło do starć na manifestacjach.

 

Od ponad tygodnia dość regularnie w całej Polsce dochodzi do protestów w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Organ ten stwierdził, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z ustawą zasadniczą. Decyzja ta wywołała dużą dawkę emocji, które przerodziły się w liczne protesty. Na niektórych z nich dochodziło do różnych aktów agresji. Podobnie było także na tym piątkowym mającym miejsce w Warszawie.

 

Do stolicy specjalnie przy okazji demonstracji przybyła liczna grupa narodowców. Poza tym od dłuższego czasu mówiło się także o pojawieniu się lewicowych bojówek Antify na piątkowych manifestacjach. Z tego tez powodu pojawić na demonstracjach postanowili się także kibice Legii Warszawa. W sieci znalazły się krótkie nagrania z ich działań podczas strajku.

 

 

 

Foto: Twitter/ Jan ŚpiewakKomentarze