Kiedy będziemy mogli pójść do FRYZJERA? Oto wstępna data otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych

Jedną z najbardziej doskwierających nam rzeczy w przymusowej kwarantannie jest fakt, że od półtora miesiąca zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne. Zapuszczanie włosów nie każdemu jest do twarzy, a i nie każdy jest w stanie ostrzyc się samemu. Ale już wiemy kiedy mniej-więcej będziemy mogli pójść do fryzjera czy kosmetyczki. 

Piotr Müller, rzecznik rządu był gościem programu „Wydarzenia i Opinie” w Polsat News. Rozmowa orbitowała głównie wokół obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i planami na ich stopniowe znoszenie. Rząd 16 kwietnia zaproponował plan wychodzenia z przymusowego lockdownu, lecz nie znaliśmy dat wprowadzenia kolejnych etapów, poza pierwszym, który rozpoczął się 20 kwietnia. Teraz poznajmy coraz więcej szczegółów na temat kolejnych etapów, w tym np. możliwości skorzystania z usług fryzjera czy kosmetyczki.

 

ZOBACZ TEŻ: Dziadkowie komentują zaginięcie małego Kacperka. „Czuję, że on…”

 

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że drugi etap znoszenia obostrzeń zostanie wprowadzony 4 maja. Wówczas zostaną otwarte galerie handlowe, do których będzie mogła wejść jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Poza tym otwarte zostaną też hotele i inne miejsca noclegowe oraz zniesione godziny dla seniorów w sklepach.

 

Piotr Müller dość ostrożnie wypowiadał się na temat znoszenia kolejnych obostrzeń. Jak stwierdził rząd cały czas trzyma rękę na pulsie i nie chce dopuścić do nagłego wzrostu zachorowań:

 

Żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się jakiekolwiek choroby, np. koronawirusa, należy ograniczać kontakty społeczne. Otwieranie każdego kolejnego sektora gospodarki to jest zwiększanie tej liczby. Musimy robić to na tyle rozsądnie, w sposób rozłożony w czasie, by weryfikować, czy służba zdrowia nadal jest w stanie pomagać wszystkim osobom, które są chore

– powiedział rzecznik rządu.

 

Z tego też powodu drugi etap obejmujący otwarcie hoteli zacznie się dopiero po majówce, aby uniknąć oblężenia miejsc noclegowych i turystycznych w czasie długiego weekendu. Ale za to rząd zapewnia, że jeśli sytuacja dalej będzie szła w tym kierunku, to kolejne obostrzenia będą także dość szybko zdejmowane:

 

W drugim etapie i tak połączyliśmy część elementów z trzeciego etapu odmrażania gospodarki, co powoduje, że możemy nieco szybciej uruchomić niektóre sektory gospodarcze. W następnym etapie na pewno to będą również salony fryzjerskie. Mam nadzieję, że ten etap będzie mógł nastąpić jak najszybciej, że będzie to jeszcze połowa maja 

– powiedział Piotr Müller.Komentarze