Kiedy powrót do szkół?! Czarnek rozwiewa wątpliwości.

Kiedy powrót do szkół? Szef resortu edukacji i nauki rozwiewa wątpliwości.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał najnowsze informacje na temat powrotu do szkół. – Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu. Podejmie ją premier Morawiecki – przekazał minister.

Kiedy powrót uczniów do szkół? Na tę informację czekają wszyscy uczniowie i nauczyciele od wielu tygodni. Ostateczna decyzja w sprawie miała zostać podjęta podczas piątkowego posiedzeniu rządowego zespołu kryzysowego przy premierze.

– Dziękuję serdecznie wszystkim za działania podjęte ws. ewentualnego powrotu dzieci do szkół. Ewentualnego, bo powrót do szkół nie jest jeszcze ogłoszony. To wejście w proces przygotowawczy do tego powrotu – powiedział minister Przemysław Czarnek.

Jak dodał, to premier Mateusz Morawiecki ma zdecydować w przyszłym tygodniu, czy i kiedy nastąpi powrót do tradycyjnej formy nauczania. Będzie on jednak wymagał wprowadzenia wielu ograniczeń.

– Decyzja o tym, kiedy nastąpi powrót do szkół, zapadnie w przyszłym tygodniu. Podejmie ją premier Mateusz Morawiecki. Powrót do szkół będzie obwarowany wieloma ograniczeniami. Chcemy stworzyć takie warunki, by nie było kontaktu między uczniami, między nauczycielami – podkreślił szef resortu edukacji i nauki.

W przyszłym tygodniu mają rozpocząć się testy na obecność koronawirusa wśród nauczycieli uczących w klasach I-III. Testy będą dobrowolne oraz bezpłatne. Cel? Przywrócenie oraz zapewnienie bezpieczeństwa nauki stacjonarnej.

 Komentarze