Kielce: nie żyje prof. Wojciech Rokita. Lekarz miał koronawirusa

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zmarł w nocy prof. Wojciech Rokita- świętokrzyski konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Mężczyzna był zakażony koronawirusem.

W ostatnim czasie ginekolog wrócił z Włoch i potwierdzono u niego COVID-19. Na konferencji prasowej władze szpitala zaznaczyły jednak, że „jego śmierć nie była związana z pogorszeniem stanu zdrowia w wyniku zainfekowania”.

 

O śmierci profesora poinformował dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach – Bartosz Stemplewski.

 

„Nad ranem zmarł pacjent zarażony koronawirusem. Jego śmierć nie była jednak związana z pogarszającym się stanem zdrowia i chorobą” – powiedział Stemplewski.

 

„W godzinach rannych zmarł wybitny lekarz, nauczyciel akademicki, wyjątkowy człowiek, nasz wielki przyjaciel. Bezpośrednią przyczyną śmierci nie było zakażenie spowodowane koronawirusem, z powodu którego był hospitalizowany w szpitalu. Łączymy się w bólu z rodziną. Szpital jest pogrążony w żałobie” brzmi komunikat placówki.

 

Lekarz przebywał w domowej kwarantannie, a jego stan był określany jako dobry. W oświadczeniu podkreślono, że od czasu powrotu z zagranicy, lekarz nie miał kontaktu z pacjentami i współpracownikami w szpitalu oraz postępował zgodnie z procedurami.

 

„W obliczu pojawiających się nieoficjalnych informacji, chcemy stanowczo oświadczyć, że pracownik szpitala u którego potwierdzono w ostatnich godzinach zakażenie SARS – CoV – 2, od czasu powrotu z zagranicy, nie miał kontaktu z pacjentami i współpracownikami w szpitalu. Dotyczy to również innych miejsc w których miałby świadczyć pracę. Pacjent postępował zgodnie z procedurami i poddał się kwarantannie” napisano w oświadczeniu.

 

ZOBACZ TEŻ:ZUS przekazał WAŻNĄ wiadomość! W związku z epidemią koronawirusa…

 

Prof. Wojciech Rokita kierował Kliniką Ginekologii i Położnictwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach od 2012 roku. W ubiegłym roku został wybrany prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Miał 54 lata.

 

 

Źródło:polsatnews/pixabay

Komentarze