KIELCE: Rezygnacja zastępczyni prezydenta Wenty! W tle CBA!

Danuta Papaj, dotychczasowa prawa ręka prezydenta Bogdana Wenty podaje się dymisji. Rezygnacja jest wynikiem nieprawidłowości w jej oświadczeniu majątkowym.

 

Na zwołanej konferencji prasowej Danuta Papaj powiedziała, że jej rezygnacja nastąpiła po wpłynięciu anonimu do Centralnego Biura Antykorupcyjnego, który dotyczył nieścisłości w jej oświadczeniu majątkowym. Poszło o zatajenie jej udziałów w prywatnych spółkach!

 

Była zastępczyni prezydenta Wenty stwierdziła, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a całą tę aferę nazwała jedną wielką pomyłką. Nadal uważa, że to co znalazło się w jej zeznaniu majątkowym jest zgodne z prawdą, a anonimowy donos tu bubel.

 

Dlaczego więc rezygnuje skoro jej oświadczenie majątkowe było zgodne z rzeczywistością? Tego nie wiemy. Natomiast wiemy, że Papaj już nie chce pełnić tej funkcji. Uważa, że Bogdan Wenta doskonale sobie poradzi bez niej, a polityka, jaką on uprawia jest dla miasta bardzo dobra. Powiedziała: „Pan prezydent doskonale sobie poradzi. Zbudował ten zespół, a ja byłam tylko jego częścią’

 

ZOBACZ TEŻ: Czy na pewno wiesz, skąd pochodzi imię ANDRZEJ?

 

Przypomnijmy, że wielu kielczan krytykuje prezydenturę Bogdana Wenty. Sam prezydent nie zabrał jednak żadnego głosu w sprawie oświadczenia swojej zastępczyni. Co ciekawe, prawdopodobnie autorem donosu był ktoś z najbliższego grona współpracowników Wenty. Dlatego Papaj postanowiła „w tych okolicznościach sama rozwiązać problem i złożyła dymisję”.

 

Źródło: Wirtualna Polska, Radio KielceKomentarze