Kierowcy Bolta nie mają w Kielcach łatwego życia! Będą musieli zapłacić wysokie kary za…

Kierowcy Bolta nie mają w Kielcach łatwego życia! Będą musieli zapłacić wysokie kary za…

Kierowcy Bolta nie mają w Kielcach łatwego życia! Jakiś czas temu kilku z nich zostało skontrolowanych przez Inspekcję Transportu Drogowego. Żaden z kierowców nie miał wymaganych badań. 

W trakcie kontroli Inspekcji na jaw wyszło wiele faktów. Żaden z kierowców nie miał ważnych badań lekarskich ani psychologicznych. Odnotowano także brak licencji na przewóz osób. W związku z tym, kary dla kierowców mogą opiewać na kwotę 12 tysięcy złotych!

 

 

 Kierowcy muszą spełniać określone warunki, jeśli chcą świadczyć usługi przewozowe. W tych przypadkach, tak nie było, dlatego zostały wszczęte postępowania administracyjne. Samo świadczenie usług przewozowych za pośrednictwem aplikacji jest dopuszczalne – mówi Patryk Czuba, świętokrzyski wojewódzki inspektor transportu drogowego w Kielcach.

Zobacz też: Zobacz przerażające nagranie! W trakcie jazdy na autostradzie, kobieta spadła z motocykla…

 

 

Bolt to aplikacja, dzięki której użytkownicy sieci mogą zamówić przejazd do wybranego przez siebie miejsca. Kierowcy Bolt w porównaniu do zwykłych taksówkarzy zarabiają więcej dzięki niższej prowizji. Niestety… jak widać nie posiadają odpowiednich uprawnień do przewozu osób.

Co o tym sądzicie? Często korzystacie z aplikacji Bolt lub Uber?

Zdjęcie: Pexels

 Komentarze