dzieci

Kilkadziesiąt dzieci zostało zainfekowanych przez toksyczne gąsienice! Wszystko przez to, że bawiły się w tym parku wodnym!

Dla kilkudziesięciu dzieci wypad do berlińskiego parku wodnego położonego w dzielnicy Planterwald zakończył się fatalnie. Aż 31 maluchów, wszyscy byli uczestnikami szkolnej wycieczki, zostało zainfekowanych przez toksyczne gąsienice korowódki. Po wyjściu z wody dzieci uskarżały się na nieprzyjemny świąd, a na ich skórach pojawiła się czerwona wysypka.

 

 

 

Początkowo podejrzewano, że woda w której bawiły się dzieci była skażona bakterią, jednak badania szybko rozwiały te przypuszczenia. Reakcja alergiczna jaka wystąpiła u maluchów była spowodowana trującymi włoskami gąsienicy korowódki. Kontakt włosków ze skórą powoduje bolesne swędzenie i silne reakcje alergiczne. Nasi zachodni sąsiedzi zmagają się z plagą gąsienic, które dzięki wysokim temperaturom rozmnażają się w zastraszającym tempie.

 

 

Ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych berliński park wodny zostanie zamknięty na jakiś czas. Właściciele obiektu zadeklarowali, że w ciągu najbliższych kilku dni będą chcieli pozbyć się  niebezpiecznych owadów w najprostszy z możliwych sposobów. Poczekają, aż gąsienice przepoczwarzą się w motyle!

 

 

 

źródła: o2.pl, foto pixabay.com

 

 

Komentarze