Kilkanaście tysięcy zakażeń dziennie? Lekarz UJAWNIŁ prawdę. Liczba szokuje!

12 tysięcy zakażeń? Specjalista mówi o realnych dziennych przyrostach liczby osób zakażonych!

25 lutego ministerstwo zdrowia przedstawiło nowy raport. Wynika z niego, że w ciągu ostatniej doby przybyło 12 142 osób zakażonych koronawirusem. To koleiny dzień , kiedy widzimy coraz wyższe wskaźniki zakażeń.

Według resortu zdrowia w naszym kraju właśnie nadchodzi trzecia fala epidemii koronawirusa. Jak powiedział w programie WP Newsroom dr. Jacek Krajewski, Prezesa Porozumienia Zielonogórskiego, dzienna liczba zakażeń może być znacznie wyższa od tej podawanej przez resort zdrowia. Ile dokładnie? Zdaniem eksperta liczba może oscylować w granicach…

-realnie w Polsce zakażać się może nawet 100 tys. osób dziennie. Oczywiście, jest to liczba przypuszczalna, ponieważ część ludzi przechodzi zakażenie bezobjawowo, albo wykazuje objawy na tyle łagodne i banalne, że nawet nie pomyśli o udaniu się do lekarza – powiedział dr Krajewski w rozmowie z WP.

Lekarz dodał ponadto, że tak naprawdę nie wiadomo jak dużo osób jest zakażonych. Zanim chory zorientuje się, że jest zakażony zaraża połowę osób, z którymi miał kontakt. Zdaniem dr. Krajewskiego jedna osoba zakaża od 4 do 8 osób.

-Więc możemy powiedzieć, że jeśli teraz mamy 12 tys. zakażeń oficjalnie, to realnie zakażonych może być od 50 do nawet 100 tys. dziennie – powiedział w programie WP Newsroom dr. Krajewski. Jak dodał brytyjska wersja koronawirusa jest co najmniej o 30 proc. bardziej zakaźna od „tradycyjnej” wersji.

 Komentarze