Kłusownik myślał, że nikt go nie widzi! Dzięki nagraniu wszyscy wiedzą co zrobił!

Dzięki nagraniu udostępnionemu przez strażników leśnych z Łomży (woj. podlaskie) policjanci nie mieli problemów namierzeniem kłusownika, który grasował w miejscowych lasach. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku kiedy zastawiał sidła na terenie lasu państwowego Nadleśnictwa Miastkowo.

Kłusownik nie zdawał sobie sprawy, że w lesie znajduje się monitoring. Na  filmie widać jak mężczyzna rozgląda się i rozkłada wnyki na zwierzynę. Dzięki nagraniu wszyscy w tym policja mogli zobaczyć mężczyznę jak na widelcu. Film pomógł stróżom prawa, którzy nie mieli najmniejszego problemu ze znalezieniem i ukaraniem sprawcy. Kłusownik zastawiając pułapkę mógł wyrządzić krzywdę nie tylko bezbronnej zwierzynie, ale i człowiekowi, który wpadając w sidła mógł poważnie się okaleczyć.

 

ZOBACZ:Kłusownik chciał zdobyć róg nosorożca. Zamiast tego wpadł na słonia,a lwy dopełniły dzieła zniszczenia!

 

Kilka dni po opublikowaniu nagrania policja dotarła do mieszkania sprawcy. Kłusownikiem, który zastawiał wnyki okazał się mieszkaniec wsi Rydzew (gmina Miastkowo). Mężczyzna był dobrze zorganizowany. Policjanci przeszukujący teren jego posesji natknęli się na 83 sztuk przygotowanych do zastawienia sideł i jeden potrzask. Sprawcę zatrzymano i przewieziono na Miejską Komendę Policji w Łomży. Mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i przyznał się do stawianych zarzutów. Za czyn, którego się dopuścił i kłusownictwo na terenie lasów państwowych grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca będzie miał trochę czasu na przemyślenie swoich decyzji w więzieniu.

 

ZOBACZ TAKŻE:Dramat! Niemiecki policjant-pedofil polował na polskie dzieci, ale nie pójdzie siedzieć!

 

 

źródła: o2.pl, foto: youtube.com, wideo: youtube.com

 

 

 Komentarze