KNP będzie proponował Polakom opuszczenie UE

Jacek Wilk, poseł z KNP, powiedział, że jego partia będzie proponowała Polakom opuszczenie Unii Europejskiej, tak jak to zrobiła Wielka Brytania.

Zdaniem posła Wilka opuszczenie UE przez Wielką Brytanię to największe wydarzenie XXI wieku.

— My jako Kongres Nowej Prawicy mamy taką gorzką satysfakcję, że mówiliśmy o tym, co się mogło dzisiaj wydarzyć już od wielu lat. Przypominam państwu, że w wyborach do Europarlamentu w roku 2014 byliśmy jedyną partią konsekwentnie uniorealistyczną i powtarzaliśmy program, który tak naprawdę sprowadzał się do dwóch punktów. Po pierwsze, mówiliśmy zawsze, że albo Unia Europejska się głęboko zreformuje i stanie się na powrót tym, czym była na początku, czyli przede wszystkim wspólnotą gospodarczą, czyli taką wspólnotą, która przynosi Europejczykom korzyści, albo się rozpadnie, gdyż zwłaszcza od czasu traktatu lizbońskiego jest przede wszystkim tworem politycznym i ideologicznym. Stworzyła takie napięcia i takie nierówności w ramach Europy, iż musiało to doprowadzić do takiego wydarzenia, jak w dniu dzisiejszym. I drugi punkt, jaki zawsze powtarzamy od lat, że wbrew temu – co mówi propaganda, zwłaszcza unijna – istnieje życie pozaunijne – powiedział poseł Jacek Wilk z KNP.

Poseł Wilk odczytał też oświadczenie europosła Michała Marusika, prezesa KNP:

„Wyniki brytyjskiego referendum tworzą nową jakość w relacjach politycznych i gospodarczych w Europie. Obywatele Zjednoczonego Królestwa opowiedzieli się za przedłożeniem interesu własnego imperium ponad interesy międzynarodowej biurokracji. (…) Wielka Brytania zawsze kierowała się wyłącznie własnym interesem imperialnym. (…) Będziemy proponować Polakom opuszczenie Unii, jeżeli te skutki okażą się korzystne”.

BRKomentarze