szpitalu, choroba, szpital, łóżko, epidemia, gruźlicy, szpitalu

Kobieta wybudziła się ze śpiączki po 27 latach! Coś niezwykłego!

Jak podaje BBC kobieta pochodząca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wybudziła się ze śpiączki po 27 latach. Kobieta znajdowała się w śpiączce od momentu tragicznego wypadku samochodowego w 1991 roku.

 

32-letnia wtedy Munira Abdulla podróżowała wtedy na tylnym siedzeniu wraz ze swoim 4-letnim synem. Dziecko nie odniosło żadnych obrażeń, kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

 

„Moja matka siedziała obok mnie na tylnych siedzeniach. Kiedy zobaczyła, że nastąpi zderzenie, przytuliła mnie żeby ochronić mnie przed uderzeniem.” –  relacjonuje już dorosły syn kobiety. Stan Muniry Abdully określany był jako wegetatywny. Jednak jak podkreśla rodzina w rozmowie z BBC nikt nigdy nie stracił nadziei, że kobieta odzyska sprawność.

 

Po latach wałęsania się po różnych placówkach medycznych, w 2017 roku kobieta trafiła do Niemiec. Przeszła tam szereg zabiegów, które miały na celu poprawić stan kobiety. Z relacji syna wynika, że w pewnym momencie jego matka zaczęła wydawać dziwne dźwięki, a po trzech dniach usłyszał jak wymawia jego imię.

 

Od tamtego momentu jest tylko lepiej. Obecnie kobieta przebywa w placówce w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich gdzie ma zajęcia rehabilitacyjne. Ćwiczenia mają na celu w głównej mierze poprawić jej postawę podczas siedzenia i zniwelować pojawiające się skurcze mięśni.

 

Zobacz też: Wyrok w sprawie Ewy Tylman! Adam Z. został uniewinniony

Źródło: bbc
Źródło zdjęcia: wsieci24

Komentarze