Kobieta wybudziła się ze śpiączki po 27 latach! Coś niezwykłego!

szpitalu, choroba, szpital, łóżko, epidemia, gruźlicy, szpitalu

Jak podaje BBC kobieta pochodząca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wybudziła się ze śpiączki po 27 latach. Kobieta znajdowała się w śpiączce od momentu tragicznego wypadku samochodowego w 1991 roku.

 

32-letnia wtedy Munira Abdulla podróżowała wtedy na tylnym siedzeniu wraz ze swoim 4-letnim synem. Dziecko nie odniosło żadnych obrażeń, kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

 

„Moja matka siedziała obok mnie na tylnych siedzeniach. Kiedy zobaczyła, że nastąpi zderzenie, przytuliła mnie żeby ochronić mnie przed uderzeniem.” –  relacjonuje już dorosły syn kobiety. Stan Muniry Abdully określany był jako wegetatywny. Jednak jak podkreśla rodzina w rozmowie z BBC nikt nigdy nie stracił nadziei, że kobieta odzyska sprawność.

 

Po latach wałęsania się po różnych placówkach medycznych, w 2017 roku kobieta trafiła do Niemiec. Przeszła tam szereg zabiegów, które miały na celu poprawić stan kobiety. Z relacji syna wynika, że w pewnym momencie jego matka zaczęła wydawać dziwne dźwięki, a po trzech dniach usłyszał jak wymawia jego imię.

 

Od tamtego momentu jest tylko lepiej. Obecnie kobieta przebywa w placówce w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich gdzie ma zajęcia rehabilitacyjne. Ćwiczenia mają na celu w głównej mierze poprawić jej postawę podczas siedzenia i zniwelować pojawiające się skurcze mięśni.

 

Zobacz też: Wyrok w sprawie Ewy Tylman! Adam Z. został uniewinniony

Źródło: bbc
Źródło zdjęcia: wsieci24Komentarze