Idiotyczna ŚMIERĆ. Kobieta ZMARŁA z powodu CIASTA!

ciasta

Wszyscy wiemy, że jedzenie ciasta, ciasteczek czy czekoladek nie jest zdrowe.

Jednak śmierć spowodowana kawałkiem ciasta wydaje się idiotyczna i zupełnie bezsensowna.

Wszystko przez lamingtona

Konkretnie chodziło o kawałek ciasta o nazwie lamington. Co to jest lamington? To tradycyjne australijskie ciastka. Przygotowane z ciasta biszkoptowego, pokrojonego na kawałki. Następnie kostki oblewa się czekoladą i obtacza w wiórkach kokosowych. I właśnie przez takie ciastko zmarła mieszkanka Australii.

Zabawa zmienia się w dramat

Do tragedii doszło w hotelu Beach House Hotel in Scarness (Queensland). W hotelowym pubie organizowano szereg imprez z okazji Dnia Australii.

Jedną z atrakcji był konkurs jedzenia lamingtonów na czas. Każdy z zawodników otrzymał porcję ciasta i wodę do popijania. Wygrywał ten, kto swoją porcję zjadł najszybciej.

W pubie panowała radosna atmosfera. Jednak do czasu, gdy jedna z uczestniczek dostała ataku!

Z ciastem w ustach…

Jak mówią świadkowie, 60-letnia kobieta włożyła ciastko do ust i prawdopodobnie wciągnęła nosem kokos. Być może to stało się przyczyną ataku i zadławienia.

Bardzo szybko wezwano pomoc, przyjechała karetkę i kobietę reanimowano przez około pół godziny:

„Zasłonili ją prześcieradłem i próbowali ją ratować przez co najmniej kolejne pół godziny. Kilka razy robili elektrowstrząsy i nadal wykonywali resuscytację. Następnie około 30 do 40 minut później zabrali ją do szpitala.” /cyt. news.comau/

Niestety kobieta zmarła.

Zobacz też: Żona Janusza Korwin – Mikke przyznała: Mąż BIJE…

Żal po zabawie

Na stronie hotelu pojawił się wpis dotyczący tej tragicznej sytuacji:

„Kierownictwo i pracownicy hotelu Beach House składają najszczersze kondolencje przyjaciołom i rodzinie po tragicznym wydarzeniu w naszym miejscu w Dniu Australii.

Dziękujemy naszym wspierającym patronom, pracownikom i pogotowiu ratunkowemu Queensland za ich szybką i profesjonalną reakcję w czasie trwania tego tragicznego incydentu.”

 

fot. https://www.facebook.com/sweetlayers1Komentarze