Kojarzysz tego polityka? Nie uwierzysz! Jego żona …

Borys Budka PO Platforma jego polityk

Borys Budka po wygranej z wyborach Platformy Obywatelskiej jest teraz człowiekiem numer jeden w swojej partii. Scheda po Schetynie, którą otrzymał, sprawia, że Budka musi poprowadzić PO do zwycięstwa, choć będzie mu bardzo trudno. Jego sukces skomentowała żona – Katarzyna Budka. Nie uwierzysz co powiedziała o swoim mężu.

 

 

Borys Budka rzadko pokazuje emocje, jest raczej oschłym politykiem. Stonowany język, brak emocji, opanowanie to jego widoczne cechy. Zupełnie inne niż Grzegorz Schetyna, który najpierw powiedział, a później pomyślał. Dla Platformy Obywatelskiej Budka to nadzieja na to, że w końcu coś się z ich partią zmieni. Jego spektakularne zwycięstwo (ponad 80% głosów w pierwszej turze) sprawiło, że ma mocną legitymacją i mandat to wprowadzenia realnych zmian w strukturach i polityce swojej partii. Tym bardziej, że lada moment (po ogłoszeniu przez marszałek Witek daty wyborów) rozpocznie się oficjalnie kampania prezydencka. A Małgorzata Kidawa-Błońska będzie potrzebowała wsparcia ze strony swojego nowego szefa. Dobry wynik Kidawy byłby także osobistym sukcesem Borysa Budki.

 

Kiedy Budka przejął ster po Schetynie zaraz odezwała się jego żona Katarzyna Kuczyńska-Budka. Kobieta udzieliła wywiadu dla gazety „Super Express”, w którym wypowiedziała mocne, odważne słowa na temat swojego męża i jego kariery politycznej i partyjnej. Mówiła:

 

Cieszę się, że będzie miał teraz większy wpływ na to, jak pokonać PiS i wygrać wybory prezydenckie, a później parlamentarne. Wierzę, że to mu się uda, bo jest niezwykle pracowity, zorganizowany i nigdy nie stawia na siebie jako singla, ale zawsze stawia na dobry i zgrany zespół

 

ZOBACZ TEŻ: Msza święta w intencji Krajowej Rady Sądownictwa! „To była inicjatywa…”

 

Katarzyna Kuczyńska-Budka przyznała, że w ich małżeństwie był też trudny czas, kiedy jej mąż był ministrem sprawiedliwości. Wówczas poświęcił się pracy i służbie dla państwa Polskiego. Ale, jak dodaje kobieta z rozmowie w „Super Expressie”, wierzy w sukces swojego męża i trzyma mocno z niego kciuki.

 

 

Źródło: Super Express oraz Wirtualna Polska

Komentarze