Kolejna kolizja tym razem z udziałem pojazdu Żandarmerii Wojskowej! KOMUNIKAT MON

MON wydało komunikat w sprawie ostatniej kolizji pojazdu Żandarmerii Wojskowej. 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej wydało komunikat w sprawie ostatniej kolizji, w której uczestniczył generał broni Michał Sikora. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wielkanocny z udziałem cywilnego pojazdu marki Audi na autostradzie A2, przed miastem Poznań.

MON informuje: 

W poniedziałek, 17.04.2017 r. ok. godz. 16.45 pojazd Żandarmerii Wojskowej, w którym podróżował generał broni Michał Sikora, uczestniczył w kolizji drogowej z pojazdem cywilnym marki Audi na autostradzie A2, przed miastem Poznań.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca pojazdu wojskowego, chcąc uniknąć uderzenia w pojazdy, które po wcześniejszej kolizji zablokowały drogę, wykonał manewr zmiany pasa ruchu z lewego na prawy i w wyniku tej czynności uderzył w tył pojazdu marki Audi, który poruszał się prawym pasem ruchu. W następstwie tego manewru, pojazd wojskowy kilkukrotnie obrócił się wzdłuż drogi i zatrzymał na lewym poboczu przy barierach ochronnych. Sprawcą kolizji był kierowca pojazdu wojskowego, dlatego też został ukarany mandatem karnym.

W całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Nieprawdą jest, że pojazd wojskowy uczestniczył, a tym bardziej spowodował karambol. Zdarzenie takie miało miejsce na innym odcinku drogi i w innym czasie. Wszelkie sugestie wskazujące, że sprawcą karambolu był pojazd wojskowy nie mają podstaw i są fałszywe.

 

Pytanie, tylko kiedy dobiegnie końca cała ta seria wypadków, stłuczek, kolizji i niebezpiecznych manewrów z udziałem rządowych aut.

 

 

źródło: MON/PAP

fot.: wikipediahttps://pl.wikipedia.org/wiki/Ministerstwo_Obrony_Narodowej#/media/File:Logo_MON.svg 

KG

 Komentarze