KOLEJNE zakażenia koronawirusem w POLSCE! Ogromny SKOK w ciągu kilku godzin!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba rośnie w zastraszającym tempie, to ogromny skok w ciągu kilku godzin.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco przekazuje informacje o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia. Bilans zmienia z godziny na godzinę. Wiele osób obawia się, że nie jest to koniec złych informacji na dzień dzisiejszy. Albowiem liczba zarażonych może wzrosnąć dziś jeszcze wzrosnąć.

 

ZOBACZ TAKŻE:Oszuści ATAKUJĄ! Masz konto w tym banku? Możesz STRACIĆ oszczędności!

 

Jeszcze rano Ministerstwo informowało o 84 osobach zakażonych oraz o dwóch zgonach – 57-letniej pacjentki z Poznania oraz 73-letniego mężczyzny z Wrocławia. Resort opublikował świeży komunikat o kolejnych potwierdzonych zakażonych koronawirusem. W ciągu kilku godzin przybyło ich aż 9, z czego aż 5 przypadków odnotowano w jednym mieście.

 

 

– Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. wielkopolskiego (Poznań), 1 z woj. lubelskiego (Lublin) i 5 z województwa łódzkiego (Łódź). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 93/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)poinformowało na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

 

W ostatnich dniach zapadły decyzje o odwołaniu imprez masowych oraz zawieszeniu zajęć na uczelniach, w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do 25 marca. Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Transport cargo działa; towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać bez zakłóceń. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy. A wracający Polacy będą poddani także 14-dniowej domowej kwarantannie.

 

 

fot. youtube
źródło: twitter


Komentarze