Kolejne ZARAŻENIA koronawirusem w Polsce! Liczba ROŚNIE w zastraszającym tempie

Resort zdrowia potwierdza, że są w Polsce kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Poinformował o tym minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej.

Dzisiaj podczas konferencji prasowej dowiedzieliśmy się od ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, że kolejnych kilkanaście osób zaraziło się koronawirusem w Polsce. Resort zdrowia potwierdza zdiagnozowanie choroby w Krakowie, Wrocławiu i Raciborzu. Minister zdrowia ostrzega, że w najbliższych dniach możemy się spodziewać szybkiego wzrostu zarażeń.

 

CZYTAJ TAKŻE: Putin UPOKORZYŁ prezydenta Turcji! Zrobił to w wielkim stylu (WIDEO)

 

Łukasz Szumowski apeluje do obywateli, aby nie panikować. „To nie jest film katastroficzny” – mówi. W ok 47% udało się wyleczyć koronawirusa, a śmiertelność wynosi ok 2%.

 

W sumie pojawiło się 16 przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce. We Wrocławiu zachorował 73-latek i spokrewniona z nim 74-latka. Koronawirusem zarazili ich krewni, którzy przyjechali ze Stanów Zjednoczonych.

 

Kolejna zakażona koronawirusem osoba we Wrocławiu to 74-letnia kobieta. Jest ona hospitalizowana w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego. Stan pacjentki jest poważny

 

– powiedziała Urszula Małecka.

 

W Raciborzu pojawiły się natomiast kolejne trzy osoby zarażone. Wszystkie są jednak w stabilnym stanie.

 

Mieliśmy dwóch pacjentów już oznaczonych, natomiast dzisiaj przybyły do nas następne trzy osoby, które wcześniej już zostały skierowane z kwarantanny przez sanepid, miały potwierdzony wynik dodatni

 

– powiedział dyrektor szpitala.

 

Pierwszy przypadek koronawirusa w Krakowie pojawił się w sobotę, a w miejscowości Rybnik zachorowały dwie kolejne osoby, w związku z czym odwołano w szkołach zajęcia.

 

W związku z nowym koronawirusem ponad 170 osób zostało hospitalizowanych, 932 poddanych kwarantannie domowej, a 7122 objęto nadzorem sanepidu

 

– poinformowało w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia.

 

CZYTAJ TAKŻE: Mycie rąk UCHRONI nas przed koronawirusem? Ujawniamy całą PRAWDĘ!

 

 

Źródło: rmf24.pl / foto Pixabay.com

 

 

Komentarze