Kolejny atak zimy! ZAGROŻENIE lawinowe (FOTO)

W nocy z poniedziałku na wtorek w Zakopanem spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Na podhalańskie drogi wyjechały pługopiaskarki. Rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie Roman Leśniak zapewnia, że drogi na południu Małopolski są przejezdne.

 

Jak poinformowała dyżurna synoptyk Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego, na Kasprowym Wierchu leży już 140 cm śniegu i ciągle przybywa. Według meteorologów, śnieg będzie padać jeszcze przez najbliższe dni. Do trzeciego stopnia wzrosło zagrożenie lawinowe w Tatrach.

 

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego informują o niekorzystnych warunkach do uprawiania turystyki w Tatrach. Powyżej górnej granicy lasu panuje pełnia zimy. Szlaki zasypane są warstwą świeżego śniegu, a przebieg traktów jest niewidoczny. Miejscami potworzyły się spore zaspy, a w partiach graniowych nawisy śnieżne.

 

Ratownicy TOPR informują, że wysoko w górach pokrywa śnieżna jest umiarkowanie lub słabo związana z podłożem, a wyzwolenie lawiny jest możliwe już przy małym obciążeniu. Możliwe jest także samorzutne wyzwolenie lawin.

 

Zobacz zdjęcia z zimy w kwietniu w polskich Tatrach:

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”11″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

PAP/foto: kamery.topr.pl
kdKomentarze