Kolejny obywatel USA aresztowany w Korei Północnej. Został zatrzymany za…

Władze w Pjongjangu aresztowały obywatela USA za „podejrzane działania wymierzone w państwo” północnokoreańskie – podała w niedzielę agencja KCNA. Jeśli informacja ta okaże się prawdziwa, będzie to czwarty Amerykanin zatrzymany przez Pjongjang – pisze Reuters.

 

Kim Hak Song, który pracował na Uniwersytecie Nauki i Technologii w Pjongjangu, został zatrzymany w sobotę – poinformowała rządowa północnokoreańska agencja KCNA.

 

Niespełna tydzień wcześniej Pjongjang potwierdził, że aresztowano obywatela USA za „wrogie działania” zmierzające do osłabienia państwa. 23 kwietnia poinformowała o tym południowokoreańska agencja Yonhap.

 

Amerykanin, który został zidentyfikowany jako Kim Sang Dok, został zatrzymany w Pjongjangu za popełnienie „wrogich działań kryminalnych” mających na celu „podważenie” porządku w Korei Północnej – podała wówczas KCNA.

 

W styczniu ubiegłego roku aresztowany został 22-letni amerykański student Otto Warmbier. Skazano go na 15 lat ciężkich robót za usiłowanie kradzieży transparentu propagandowego. W marcu 2016 roku 62-letni obywatel USA pochodzenia koreańskiego Kim Dong Chul otrzymał wyrok 10 lat ciężkich robót w związku z oskarżeniem o działalność wywrotową.

 

Aresztowany w 2012 roku przez północnokoreańskie władze i skazany na 15 lat ciężkich robót za przestępstwa przeciwko państwu amerykański misjonarz Kenneth Bae został po dwóch latach zwolniony.

 

PAP
kdKomentarze