Kolejny przełom w medycynie! DRUGI PACJENT WYLECZONY Z HIV…

Kolejny przełom w medycynie! DRUGI PACJENT WYLECZONY Z HIV. Ważna informacja obiegła media na całym świecie. Według lekarzy możemy mówić o„funkcjonalnym wyleczeniu”. Dzięki przeszczepowi szpiku udało się wyeliminować wirusa.

 

Kolejny przełom w medycynie! DRUGI PACJENT WYLECZONY Z HIV.

Mężczyzna pochodzący z Wenezueli, mieszkający na co dzień w Londynie, został uznany za drugą w historii osobę wyleczoną z zakażenia wirusem HIV – informują dziennikarze „The Lancet”.

 

 

Terapia komórkami macierzystymi po raz drugi okazała się bardzo skuteczna w leczeniu pacjenta zarażonego HIV. Wykonano u niego jeden przeszczep. Po upływie ponad 2,5 roku, nie ma żadnych oznak wirusa.

 

 

 

Ravindra Gupta był głównym autorem badania opublikowanego w The Lancet HIV. Według niego najnowsze wyniki testów są „jeszcze bardziej niezwykłe” od tych, przeprowadzonych w zeszłym roku.

 

Sprawdź: Córka Przybylskiej DOBRZE SIĘ BAWI na kwarantannie? Wstrząsające zdjęcia!

 

 

Pacjent postanowił ujawnić swoją tożsamość. To 40-letni Adam Castillejo, u którego w 2003 roku wykryto HIV. Od 2012 roku mężczyzna był pod ścisłą obserwacją lekarzy, przyjmował leki. Kilka miesięcy później zachorował na śmiertelny nowotwór, chłoniaka Hodgkina.

 

 

 

W 2016 Adamowi Castillejo przeszczepiono szpik kostny. Komórki macierzyste pochodziły od dawców z mutacją genetyczną obecną u mniej niż jednego procenta Europejczyków. Według lekarzy mutacja miała na celu zapobiec rozwojowi wirusa HIV. Tak też się stało. Adam jest drugim pacjentem wyleczonym z HIV. Pierwszym był Amerykanin – Timothy Brown, znany również pod pseudonimem „berliński pacjent”. U Browna przeprowadzono podobną terapię. Został on wyleczony również po terapii komórkami macierzystymi. W 2011 ogłoszono, że jest on pierwszym pacjentem wyleczonym z wirusa HIV. 

 

 

 

Zdjęcie: WikipediaKomentarze