Kolejny wirus zabija w Chinach! Nas też to czeka?

Czy czeka nas kolejny horror w rodzaju tego z jakim zmagają się właśnie Europa i świat? Jak podaje „Global Times” w Chinach zmarła osoba zarażona hantawirusem. Wedle informacji gazety zmarły pacjent pochodził z prowincji Junnan w Chinach.

 

Mężczyzna zasłabł w autobusie podczas drogi do pracy w prowincji Szantung. Niestety służbom medycznym nie udało się go uratować. Towarzyszące zmarłemu osoby zostały natychmiast poddane testom na obecność hantawirusa. Niestety nie są jeszcze znane ich wyniki.

Ekspert: ,,Koronawirus to taki trailer. PRAWDZIWA KATASTROFA DOPIERO NADEJDZIE

 

Czym są hantawirusy? To wirusy pochodzenia odzwierzęcego. Roznoszą go głównie gryzonie, zwłaszcza myszy i szczury. Jak można się nim zarazić? Sposobów jest kilka. Na szczęście jednak niemal zawsze polegają na bezpośrednim kontakcie z gryzoniem lub jego wydzielinami. Jak twierdzą naukowcy i lekarze nie można się zarazić poprzez kontakt z zarażonym człowiekiem. To niewątpliwie dobra informacja.

 

Główne objawy zarażenia to zmęczenie i ból głowy oraz dolegliwości podobne do typowej grypy w rodzaju bólów mięśni. Niestety jednym z najczęstszych następstw jest hantawirusowy zespół płucny, którego śmiertelność kształtuje się nawet na poziomie 50%. Poprzedzają go inne objawy bardzo często towarzyszące grypie w rodzaju gorączki, ale także rumień czy wybroczyny.

 

Wirus ten odkryto końcem XX wieku. Pewnym zaskoczeniem jest fakt, że wyżej opisane zdarzenie miało miejsce w Chinach bowiem najczęściej występuje na obydwu kontynentach amerykańskich.

 

 

/ek/

 

Źródło: wp.pl

Foto: zrzut z ekranu/Youtube.com

 

 

 Komentarze