Komentator WP.PL o kampanii prezydenckiej: Rafał Trzaskowski robi uniki!

Marcin Makowski, komentator serwisu Wirtualna Polska zamieścił interesującą analizę kampanii Rafała Trzaskowskiego.

Komentator napisał, że „w kluczowych kwestiach programowych i światopoglądowych kandydat Koalicji Obywatelskiej jasnych deklaracji unika.”. W jakich sprawach Rafał Trzaskowski jest niekonsekwentny?

 

Nie nasze, to złe

Jak pisze Marcin Makowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej chwali pewne rozwiązania PIS-u, inne krytykuje, nie proponując nic w zamian.

Wygląda to tak, jakby dany projekt był zły, tylko dlatego, że jest „obcy”, a nie Trzaskowskiego. Komentator wp.pl pyta retorycznie:

 

Co ma na myśli mówiąc, że potrzebujemy w kraju „nowej Solidarności”? Jak wygląda jego wizja geopolityki? Co w zamian za CPK i przekop Mierzei Wiślanej?

 

Chwali czy krytykuje?

Trzaskowski jest także niespójny jeśli chodzi o jego ocenę działań obecnego rządu. Z jednej strony zapewnia o swoim szacunku dla Jarosława Kaczyńskiego i chwali program 500+. Z drugiej, zapowiada zniszczenie Prawa i Sprawiedliwości:

 

Deklaruje chęć współpracy z rządem na najważniejszych odcinkach, ale równocześnie zapowiada, że jego wybór będzie początkiem końca PiS-u. To momentami mocno niespójny przekaz.

 

Zobacz też: Trzaskowski da Ci 2500 zł. Musisz tylko wypowiedzieć TE zdania!

 

https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski

 

LGBT tak czy nie?

Najciekawsza jest jednak sprawa LGBT. Po stanowczym stanowisku przedstawionym przez prezydenta Andrzeja Dudę (zobacz TUTAJ), w którym sprzeciwia się on promowaniu homoseksualizmu, wybuchła prawdziwa burza.

Wiele osób mogło odnieść, wrażenie, że skoro PIS jest przeciwny LGBT, to kandydat KO jest na tak. Tymczasem Rafał Trzaskowski unika jasnej deklaracji:

 

Choć w 2018 r. deklarował, że chciałby być pierwszym prezydentem Warszawy, który udzieli takiego ślubu – podczas obecnej kampanii pytany o stosunek do postulatów ruchów LGBT+, Trzaskowski unika konkretnych odpowiedzi. Mówi, że obecnie „Polki i Polacy rozmawiają o gospodarce i służbie zdrowia” i na tym skupia się w dyskusjach na szlaku kampanii.

 

Komentator wp.pl kończy swoją analizę stwierdzeniem, że wynik wyborów rozstrzygnie się o włos, a walka będzie się toczyć do samego końca kampanii.

 

Polecamy: Ale wpadka! Rafał Trzaskowski nie spodziewał się, że jego zwolennicy popierają… (VIDEO)

 

fot. https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/

źródło/cytaty: wp.pl

 Komentarze