biathlon, komentatorzy eurosportu, niemcy, kpiny, żart, pjongczang, igrzyska

HIT INTERNETU! Komentatorzy Eurosportu KPIĄ Z NIEMCÓW! „Kiedyś też dostali zadyszki podczas mrozów…”. ZOBACZ o co chodzi!

Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński to popularny i znany duet komentatorski Eurosportu. Panowie ostatnio komentowali bieg biathlonistów na 20 kilometrów w czasie igrzysk w Pjongczang. To co powiedzieli na antenie rozłożyło na łopatki setki widzów. Teraz ich dialog bije rekordy popularności w sieci!

 

Zawody te nie ułożyły się po myśli Niemców. Reprezentanci naszego zachodniego sąsiada dość znacząco odstawali od czołówki stawki. Najlepszy z nich, Erich Lasser był zaledwie na 9 miejscu.

 

„Niemcy dzisiaj słabo. Chyba dostali zadyszki na tych mrozach” – zaczął Jaroński.

 

„Oni już kiedyś w historii też dostali zadyszki podczas mrozów” – odpowiedział Wyrzykowski.

 

 

Chodzi oczywiście o wyczyny „ich matek i ich ojców”, choć raczej ojców przede wszystkim, na Froncie Wschodnim w czasie II Wojny Światowej. Niemiecka armia, do tej pory niepokonana na całym kontynencie poniosła dwie sromotne, zimowe klęski.

 

Pierwszą w grudniu 1941 roku, kiedy sowiecka kontrofensywa odrzuciła ją kilkadziesiąt kilometrów od Moskwy, ratując w ten sposób stolicę ZSRR przed niechybnym upadkiem. W rok później na przełomie 1942 i 1943 roku niemieckie wojska „straciły formę” pod Stalingradem (dziś Wołgograd  – przyp. red.), pozwalając na okrążenie się i zniszczenie w tzw. Kotle Stalingradzkim.

 

Ten historyczny przytyk strasznie spodobał się internautom, którzy nie szczędzą pochwał za błyskotliwość i cięty język Wyrzykowskiemu. Dominują zresztą głosy, że obecne igrzyska są tak nudne i słabe, że wiele konkurencji ratuje właśnie świetny komentarz tego duetu dziennikarzy Eurosportu. Chwilami, gdy patrzymy na puste trybuny i senną publiczność nie sposób się nie zgodzić!

 

 

twitter.com/wp.pl