Tym osobom najbardziej zagraża koronawirus! Nowe badania to potwierdzają!

Grupa badaczy z Nowego Jorku przeprowadziła serię testów, po których doszli do wniosku, że koronawirus najbardziej zagraża osobom otyłym. Przebieg choroby u ludzi zmagających się z otyłością jest zazwyczaj bardzo ciężki, a ich stan pogarsza się zdecydowanie szybciej.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Nowego Jorku potwierdziły, że osoby otyłe zdecydowanie gorzej znoszą przebieg choroby. Aż połowa z cierpiących na COVID-19 nowojorczyków to ludzie otyli. Testy potwierdziły, że takie osoby w porównaniu do ludzi szczupłych gorzej reagują na zakażenie koronawirusem i to właśnie on najbardziej im zagraża. Lekarze z USA już przed wybuchem pandemii mówili, że w grupie podwyższonego ryzyka znajdują się ludzie starsi, cierpiący na choroby serca i płuc. Najnowsze badania dowiodły również, że kolejnym czynnikiem jest otyłość, która stanowi poważne zagrożenie dla zakażonych.

 

 

 

ZOBACZ:Policjanci zatrzymali auto. Kiedy zobaczyli kto jest za kierownicą, zamarli!

 

 

Amerykańscy uczeni są pewni swoich wyników, ponieważ nad badaniami pracowali przez dłuższy czas. W testach brały udział osoby zmagające się z otyłością, przebywające w szpitalach w związku z zakażeniem koronawirusem. Lekarze z ośrodka zdrowia NYU Langone przeprowadzili badania na 4103 pacjentach z koronawirusem, którzy byli hospitalizowani w Nowym Jorku od 1 marca do 2 kwietnia. Aż 50 procent z nich zmaga się z otyłością. I to właśnie oni są najbardziej narażeni. Lekarze nie mają wątpliwości, że nadmierna tkanka tłuszczowa wiąże się z chorobami serca i cukrzycą, które są szczególnie niebezpieczne dla zakażonych COVID-19

 

ZOBACZ TAKŻE:PRZEWIDZIAŁA, kiedy powstanie LEK NA COVID-19! Ile trzeba czekać?

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.com

 

 Komentarze