„Komunista z nazistą zawsze się dogadają”. Kontrowersyjny spot usunięty

Polska Fundacja Narodowa w czwartek opublikowała spot z rozmową Hitlera i Stalina na temat ataku na Polskę. Kilka godzin później nagranie zniknęło z sieci. 

Kontrowersyjny spot przedstawiał rozmowę Hitlera i Stalina. Ustalali przebieg wspólnej napaści na Polskę w 1939 roku. Rozmawiają przez internetowy komunikator i używają młodzieżowego języka. 

 

Czytaj także: Duda – najsurowszy z prezydentów. Praktycznie nie korzysta z prawa łaski

 

Spot został opublikowany na Twitterze z opisem “Rozmowa wielkich sojuszników: komunisty i nazisty. A dwa lata później pokłócili się o to, kto zabił więcej ludzi…”.

Stalin: Pomogę ci z ich wojskowymi i inteligentami, zbiorę ich w jednym miejscu i kula w łeb. Mamy taki dyskretny las koło Katynia…

Hitler: A mi zostaw polskich Żydów. Zrobię im jesień średniowiecza.

(…)

Stalin: Zawsze mówiłem, że komunista z nazistą się dogadają. A za sto lat i tak powiemy, że to nie my.

 

Czytaj także: Tadla ostro o Holeckiej: “Nie wie, co to kręgosłup moralny”

 

Trzeba przyznać, że rozmowa utrzymana została w nieco kontrowersyjnym tonie. Portal tvn24.pl zwrócił się do Polskiej Fundacji Narodowej z prośbą o wyjaśnienie zamysłu. PFN przekazało, że “spot skierowany był tylko i wyłącznie do osób młodych, w wieku 13-14 lat” i dlatego utrzymany w “konwencji, w jakiej młodzi ludzie funkcjonują”. Biuro prasowe PFN twierdziło, że “lżejszy” spot miał być przeciwwagą dla wcześniejszego, dedykowanego dojrzalszym odbiorcą. 

 

Czytaj także: Popularna produkcja powraca! Kiedy nowe “Ranczo”?

 

Spot nagrany został z okazji 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. Opatrzono go hasztagiem… #Auschwitz75.

Komentarze