Konfederacja w rządzie? Gowin ma jasne stanowisko.

Konfederacja wejdzie do rządu? Były wicepremier Jarosław Gowin wyraził jasne stanowisko.

Szef Porozumienia Jarosław Gowin powiedział w rozmowie z „Do Rzeczy”, Konfederacja w kwestiach gospodarczych byłaby sojusznikiem Porozumienia. Jak dodał były wicepremier w kwestii wyborów prezydenckich „zrobił wszystko, co do niego należało”.

– Ustępując z funkcji wicepremiera złożyłem Polakom zobowiązanie: że doprowadzę do przesunięcia wyborów, zrobię to tak, by nie naruszyć stabilności rządu i przyłożę rękę do zwycięstwa prezydenta Andrzeja Dudy; wszystkie cele udało się osiągnąć – mówił w rozmowie z „Do Rzeczy” szef Porozumienia, Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin dodał, że aktualnie koalicja jest w świetnej kondycji. Obecnie najważniejsze ma być wypracowanie nowych, kluczowych kwestii programowych. Jak dodał Gowin rozmowy na temat koalicji cały czas się toczą.

– Nie znaczy to, że pojawiły się jakieś problemy wewnątrz koalicji. W tej kadencji nie da się zbudować żadnej stabilnej większości innej niż formuła Zjednoczonej Prawicy. Natomiast epidemia, jej smutki gospodarcze a także szansa, jaką są trzy lata bez żadnych wyborów, zmuszają nas do zredefiniowania programu – wyznał Jarosław Gowin.

Były wicepremier odniósł się do oferty Andrzeja Dudy. Chodzi o „koalicję polskich spraw”. Jak powiedział jest zdecydowanym zwolennikiem poszerzenia koalicji o kolejne podmioty. Gowin podkreślił, że”z radością powitałby reprezentację Konfederacji w rządzie”. Wszystko z uwagi na zbieżne pooglądamy gospodarcze.Komentarze