KONTROWERSJE wokół „Sylwestra Marzeń”! Publiczność mają zastąpić …

„Realizacja i transmisja koncertu bez udziału publiczności jest DOZWOLONA” – informuje Telewizja Polska w swoim oficjalnym komunikacie.

Wydawało się, że w dobie pandemii koronawirusa koncerty sylwestrowe są bezcelowe. Mimo to Polsat i Telewizja Polska zorganizują koncerty z udziałem największych polskich gwiazd.

Zgodnie z decyzją władz Telewizji Polskiej zorganizowany zostanie koncert plenerowy, który ma się odbyć w amfiteatrze w Ostródzie. W mediach zawrzało – wiele osób sceptycznie podchodzi do faktu organizacji takiego przedsięwzięcia, zważywszy na szereg dodatkowych obostrzeń i „godzinę policyjną” oraz zamknięcie hoteli. Wątpliwości w tej sprawie ma choćby szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak.

Według ustaleń portalu Press, w podczas wydarzenia publiczność mogą zastąpić tancerze. Z kolei bazą noclegową dla artystów ma być będący własnością stacji ośrodek wypoczynkowy. 28 grudnia do kurortu ma przyjechać „ekipa telewizyjna.

Pudelek.pl postanowił skontaktować się w tej sytuacji z Telewizją Polską. Stacja wydała oficjalne oświadczenie, w którym podkreśla legalność organizowanego koncertu sylwestrowego.

Jak wynika z informacji TVP „Sylwester Marzeń z Dwójką” zostanie zorganizowany całkowicie legalnie, z zastosowaniem się do wszelkich obostrzeń wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r.

-Realizacja i transmisja koncertu bez udziału publiczności jest dozwolona. Większość artystów bezpośrednio po występie wróci do domów, natomiast obsługa produkcji skorzysta z noclegów w obiektach, które spełniają wymogi określone w rozporządzeniu – czytamy w komunikacie TVP.Komentarze