Dramatyczna kontuzja w Premier League! Złamany kręgosłup gwiazdy Manchesteru United

Podczas meczu Pucharu Ligi Angielskiej napastnik Machesteru United doznał pozornie niegroźnej kontuzji. Początkowo pozostał na boisku, chcąc dograć mecz, ale po chwili musiał jednak opuścić plac gry. Trener nie chciał ryzykować braku kluczowego zawodnika w meczu z Liverpoolem.

Po badaniach okazało się, że Marcus Rushford odniósł dużo poważniejszy uraz niż przypuszczano. Nie było go w kadrze na derbowy mecz. Na konferencji po spotkaniu z The Reds Ole Gunnar Solskjaer przyznał, że zawodnik będzie miał kilkumiesięczną przerwę od gry. 

Czytaj także: Piłkarka zmasakrowana na treningu. Horror na boisku!

Rushford doznał skomplikowanego urazu kręgosłupa. Jak czytamy na łamach dziennika “Daily Mail”: “Marcus ma dwa złamania kompresyjne kręgosłupa i w najlepszym razie wróci do treningów w kwietniu”. W trakcie badań odkryto także kontuzję kostki. 

Czytaj także: Krzysztof Piątek w Premier League! Manchester United z ofertą za Polaka

Do urazów doszło podczas powtórzonego meczu Pucharu. Od dłuższego czasu toczy się dyskusja na temat ilości meczów, jakie muszą rozgrywać zespoły Premier League. Zdarza się, że spotkania rozgrywane są z częstotliwością co trzy dni. Czy zatem organizowanie dodatkowych meczów jest uzasadnione? Właśnie podczas takiego spotkania doszło do urazu jednego z najlepszych strzelców ligi.

Czytaj także: Allegro wprowadza zmiany. Koniec zakupów za grosze?

Kontuzja być może uniemożliwi Rushordowi udział w Euro 2020. Przypomnijmy, że drugi ze snajperów angielskiej reprezentacji również jest kontuzjowany. Leczenie Harry’ego Kane’a ma potrwać do końca sezonu. 

Marcus Rushford w 29 spotkaniach zdobył aż 19 bramek. Anglik bez wątpienia rozgrywa właśnie swój najlepszy sezon w seniorskiej drużynie.  Komentarze