Skorzystamy na KORONAWIRUSIE? Szokujące słowa LEKARZA!

Czy możemy skorzystać na koronawirusie? I w jaki sposób?

Słysząc alarmujące komunikaty o epidemii na pewno nie sądzimy, że możemy skorzystać na KORONAWIRUSIE. Wśród medyków są jednak i takie właśnie szokujące opinie.

Panika czy profilaktyka?

Obecne decyzje polskiego rządu można uznać za nieco przesadzone. Skoro do tej pory (czyli na dzień 13.03.2020) w Polsce na koronawirusa zmarła tylko jedna osoba, to podjęte kroki można uznać, za paniczne.

Z drugiej strony działania takie jak zamknięcie szkół, kin, czy teatrów, zalecanie pracę zdalnej i przebywania w domu mogą stanowić skuteczną profilaktykę i spowodować wyciszenie epidemii.

Wielki strach

Podobnie było w przypadku epidemii wrocławskiej ospy z 1963 roku. Wówczas:

„WHO przewidywała, że epidemia ta potrwa 2 lata, zachoruje 2000 osób i umrze 200.”*

Tymczasem na tę ospę zachorowało jedynie 99 osób, a zmarło 7. Jak jednak twierdzi doktor habilitowany jednej z polskich uczelni medycznych, takie epidemie niosą też pozytywy.

 

Czytaj także: Beata KOZIDRAK pokazała JAK walczy z KORONAWIRUSEM. Zobacz VIDEO!

Gospodarka czy natura?

Pod kątem gospodarczym bieżące efekty epidemii koronawirusa są trudne do przewidzenia. Niektóre branże – takie jak turystyka czy rozrywka – są całkiem przyblokowane, inne z kolei korzystają na chorobie.

Jednak jak mówi nasz rozmówca pod względem historycznym epidemie zawsze miały swoje uzasadnienie.

Problematyczna demografia

Wiele mówi się o problemie jakim jest starzejące się społeczeństwo. I jednym z wymiarów tej kwestii jest sprawa finansowania osób starszych przez młodsze pokolenia.

– Każda epidemia to eliminacja słabszych jednostek. W przypadku koronawirusa najbardziej narażone są osoby starsze.

Eliminacja

Jest to brutalna prawda. Jednak epidemie to sama natura, która eliminuje najsłabsze jednostki. Jak się okazuje dzieci przechodzą koronawirusa w sposób łagodny, natomiast:

„Zachorowania na COVID-19 obserwuje się we wszystkich grupach wiekowych. Ale najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, której towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.” /pacjent.gov.pl/

Skorzystamy na koronawirusie?

Doktor habilitowany jednej z polskich uczelni medycznych twierdzi, że epidemia w naturalny sposób reguluje stan społeczeństwa. Najsłabsi odpadną i odejdą nam koszty utrzymania czy leczenia tych osób. A przy życiu zostaną najsilniejsi.

Choć jest sporo racji w tym twierdzeniu doktora, to taka prawda trudna jest do zaakceptowania, bo każde życie jest cenne.

Polecamy: Robert LEWANDOWSKI ma PROBLEMY! Padł ofiarą…

 

 

*cyt. wprostKomentarze