Koronawirus może być przenoszony DROGĄ PŁCIOWĄ?! Znaleziono go w…

Chińscy naukowcy potwierdzili, że koronawirus może być przenoszony drogą płciową – poinformowało Reuters w odniesieniu do badania opublikowanego w czasopiśmie „American Medical Association”.

Znaleziono go w nasieniu

Na nowy sposób przenoszenia choroby wskazują dane uzyskane z badań mężczyzn w szpitalu miejskim Shangqiu (Chiny). Ślady SARS-CoV-2 znaleziono w nasieniu sześciu z 38 badanych pacjentów (16 procent). Specjaliści stwierdzili, że badani pacjenci wracają do zdrowia, ale najwyraźniej nadal byli zakaźni i mogli zarażać innych poprzez seks.

Badanie

Lekarze wcześniej sugerowali, że patogeny COVID-19 można znaleźć w nasieniu, tak jak w przypadku wirusów Zika lub Ebola. Jednak wczesne testy z udziałem 12 chorych wykazały negatywne wyniki dla SARS-CoV-2 w próbkach nasienia.

Naukowcy zauważają, że testy przeprowadzono na bardzo małej grupie ludzi, więc rzeczywiste dane mogą ulec zmianie. Ponadto, nie wiadomo na pewno, czy czynniki wywołujące koronawirusa w nasieniu mogą atakować ciało innej osoby poprzez kontakt seksualny.

„Wpływ SARS-CoV-2 na zdrowie mężczyzn może zasadniczo zmienić profilaktykę tej choroby” – powiedziała agencja.

Zgodnie z wnioskami lekarzy konieczne jest nie tylko przeprowadzenie badań na dużą skalę, ale także sprawdzenie, w jaki sposób COVID-19 może wpływać na układ rozrodczy pacjentów w perspektywie długoterminowej.

Źródło: Reuters

Zdjęcie: PixabayKomentarze