Koronawirus. Robisz TAK?! Lekarze ostrzegają. To nie pomaga a SZKODZI!

Robisz tak w trakcie kwarantanny? To może poważnie zaszkodzić Twojemu zdrowiu.

Maseczki w trakcie uprawiania sportu? To nienajlepszy pomysł. Ich noszenie to narażanie się na spore niebezpieczeństwo dla swojego zdrowia, zwłaszcza jeśli zmagamy się z chorobami kardiologicznymi. Lekarze mają pewność – uprawiając sport bez kontaktu z innymi osobami, powinnismy to robić bez założonej maseczki.

Z kolei brak ruchu z uwagi na ograniczenia, to prosty wstęp do przykrych konsekwencji dla całego organizmu. Skutki tego zachowania będą miały wpływ na nasze zdrowie w kolejnych katach. Lekarze zachęcają aby sport uprawiać, jednak choćby biegając w maseczce bardziej sobie szkodzimy niż pomagamy.

 

-Fakt, że taka osoba ma utrudniony dostęp powietrza, tlenu do organizmu i fakt, że ma też utrudnione wydzielanie dwutlenku węgla na zewnątrz stwarza dosyć duże zagrożenie, więc wszelkie uprawianie sportu w maseczce według mnie jest kompletnym nonsensem – słyszymy z ust diabetolog dr Marii Lipki, która udzieliła wywiadu dla portalu abc zdrowie.

-W czasie aktywności fizycznej nasz organizm potrzebuje dostarczyć tlen do mięśni, on jest pobierany przez płuca, ale rozprowadza go po całym organizmie krew, która jest pompowana przez serce.Nawet jeśli ktoś ma zdrowe płuca, a ograniczymy mu dopływ powietrza, to serce zaczyna reagować, bijąc szybciej, przepompowując krew szybciej, aby nadrobić ten niedobór powietrza szybszą cyrkulacją krwi – dodaje dr hab. med. Łukasz Małek kardiolog prowadzący konsultacje dla sportowców.Komentarze