Koronawirus w Polsce? Prezydent Andrzej Duda oficjalnie złożył wniosek o…

Duda

Świat walczy z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Prezydent Andrzej Duda oficjalnie złożył wniosek o…

Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego zapowiedział skierowanie wniosku o „pilne posiedzenie Sejmu” w związku z rozprzestrzeniającym się COVID-19 w Europie. 

 

„Chciałbym, aby ta debata odbyła się publicznie i żeby rząd udzielił społeczeństwu informacji o tym jak wygląda systuacja”wyjaśnia Andrzej Duda.

 

Zgodnie z regulaminem Sejmu, Prezydium Izby tworzą marszałek i wicemarszałkowie. Dodatkowo w posiedzeniach bierze udział Szef Kancelarii Sejmu. Połowę gremium tworzą przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości: marszałek Elżbieta Witek oraz wicemarszałkowie Ryszard Terlecki oraz Małgorzata Gosiewska.

 

Choć polskie władze uspokajają obywateli, to sam minister zdrowia pubicznie przyznaje, że „przyjście koronawirusa do Polski to kwestia czasu”.

W Polsce trwają działania zabezpieczające. Są to m.in. zalecenia na lotniskach i innych środkach lokomocji. „W samolotach obowiązkowo sprawdzana jest m.in. temperatura „- dodał na briefingu prezydent Andrzej Duda.

 

Przedstawiciele KO uważają, że „inicjatywa jest spóźniona o co najmniej miesiąc”. Krzysztof Gawkowski z Lewicy widzi w tym element kampanii wyborczej przed majowymi wyborami prezydenckimi.

 

„Doceniam troskę Andrzeja Dudy, który w obliczu zagrożenia koronawirusem chce zwołania spec. posiedzenia Sejmu. Przypominam, iż Senat już wczoraj zdecydował, że jutro wysłucha informacji rządu w tej sprawie. Szkoda, że senatorowie PiS byli przeciw. Panie Prezydencie, zapraszam!” – napisał na Twitterze prof. Tomasz Grodzki.

 

W związku z koronawirusem potwierdzono śmierć 2770 osób. Zarażonych nim jest już ponad 81 tys. ludzi na całym świecie. W Europie największe zagrożenie panuje na północy Włoch. GIS przestrzega przed podróżami do tego kraju.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Kłopoty wokalisty disco polo! Koronawirus zaatakował…

 

 

Źródło:wiadomościwp

Źródło zdjęcia:InstagramKomentarze