Koronawirus w Szwecji. Rząd wykazał „niepokojący brak wiedzy”, teraz…

Rząd Szwecji w obliczu epidemii koronawirusa zastosował liberalne podejście.

W Szwecji wezwano jedynie obywateli do samodzielnego wzięcia odpowiedzialności za swoje zdrowie.

Zachęcano do przestrzegania wytycznych dotyczących dystansu społecznego. Inne zalecane środki to zakaz spotkań ponad 50 osób i wstrzymywanie wizyt w domach spokojnej starości.

Bo Lundback, profesor epidemiologii na Uniwersytecie w Göteborgu oraz 21 innych badaczy w gazecie Dagens Nyheter wezwał rząd do ponownego rozważenia i wprowadzenia „szybkich i radykalnych środków”.

 

Władze i rząd głupio nie wierzyły, że epidemia w ogóle dotrze do Szwecji – powiedział Bo Lundback.

 

Jak się okazuje w minioną środę z powodu koronawirusa w Szwecji zmarło 1203 osób (z prawie 12 000 potwierdzonych przypadków Covid-19). I jest to znacznie  więcej niż w Finlandii, Danii i Norwegii, które wprowadziły bardziej restrykcyjne środki ograniczające rozprzestrzenianie.

Z kolei Gina Gustavsson, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie w Uppsali, powiedziała, że ​​rząd wykazał:

 

„niepokojący brak wiedzy”

 

Mimo to urzędnicy twierdzą, że w perspektywie długoterminowej ich plan jest zrównoważony. Odrzucają drastyczne restrykcje jako zbyt mało skuteczne, aby uzasadnić ich stosowanie.

Jednocześnie rząd Szwecji zaniepokojony jest sytuacją w domach opieki. Szacuje się, że aż 40% zgonów z powodu Covid-19 miało miejsce w domach opieki i domach starości.

Być może więc dopiero teraz w Szwecji zostaną wprowadzone bardziej restrykcyjne wytyczne. Sytuacja jest stale analizowana.

 

>>>Jadwiga Emilewicz grozi przedsiębiorcom! Zamrozimy gospodarkę, jeśli…

 

na podst. france24.comKomentarze