Koronawirusem możemy ZARAZIĆ się w bardzo NIETYPOWY sposób! Wystarczy, że…

Specjaliści ostrzegają przed tym, że koronawirusem możemy zarazić się w bardzo nietypowy sposób. Na co dokładnie powinniśmy uważać? 

To, że koronawirus roznosi się z ogromną łatwością już wiemy. Głównie drogą kropelkową gdy całujemy się z osobą chorą, dotykamy ją lub jej rzeczy. W ten sposób z ogromną łatwością możemy stać się nosicielami SARS-Cov-2. Specjaliści poinformowali, że jest jeszcze jeden nietypowy sposób przez który możemy się zarazić.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołał tak dużą falę zachorowań, że otrzymała ona już miano pandemii. Państwa na całym świecie walczą z zapanowaniem nad kolejnymi zarażeniami, wprowadzając wiele obostrzeń. Większość osób nie wie jeszcze jak można się zarazić. Przede wszystkim koronawirusem możemy zarazić się mając bliski kontakt z osobą zakażoną. Głównie poprzez rozmowę z taką osobą na odległość, całowanie, dotyk czy używanie tych samych produktów higienicznych. Dlatego tak ważna jest higiena osobista, dokładnie mycie rąk wodą i mydłem, a także dezynfekcja rąk.

 

ZOBACZ TAKŻE: WAŻNY komunikat dla klientów sklepu BIEDRONKA. Sztab kryzysowy przekazał istotną wiadomość.

 

Bardzo ważne jest aby w sklepie, po dotknięciu np. koszyka nie dotykać twarzy. Jeżeli ktoś kto dotykał wózek przed nami był zarażony wirusem, a my przykładowo przetrzemy oko czy podrapiemy się po ustach, bardzo łatwo o zarażenie. W ten sposób z łatwością wprowadzamy wirusy do naszego organizmu.

 

Przed zakażeniem ostrzegł specjalista:

 

– Chcę podkreślić, że ochrona oczu jest szczególnie ważna w przypadku personelu medycznego stykającego się z chorymi. Przecież maseczki sanitarne chronią jedynie usta i nos! Elementem zabezpieczenia personelu medycznego powinny być także okulary czy gogle ochronne. Odpowiednie będą też tzw. przyłbice ochronne –komentuje Profesor Jerzy Szaflik, dyrektor Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser” i Centrum Jaskry w Warszawie

W Chinach, w szpitalu w Wuhan, gdzie miało miejsce epicentrum epidemii wykryto właśnie przypadki zakażenia się przez oczy. W jaki sposób do tego dochodzi? Potarcie oczu, najczęściej nieświadome, dłonią powoduje, że wirusy dostają się przez kanaliki łzowe do nosa. A tam, w ciepłych i wilgotnych błonach śluzowych, a następnie w płucach z powodzeniem się rozmnażają i atakują organizm.
fot. freepik
źródło: polityka zdrowotna


Komentarze