Korwin krytykuje Stalina w rosyjskiej TV

Proukraińscy polscy politycy nie są w stanie stanąć przez Ukraińcami i skrytykować kult banderowskich zbrodniarzy. Przeciwnie Janusz Korwin – Mikke, który mimo dość pozytywnego stosunku do Rosji umie publicznie skrytykować pozytywne wspominanie Stalina.

Bardzo mi się nie podoba, że mówicie o Związku Sowieckim „mój kraj”. To Związek Sowiecki zabił więcej Rosjan niż Niemcy. Sami bolszewicy zabili znacznie więcej ludzi. Przepraszam przy tym za Dzierżyńskiego, który zabił więcej Rosjan niż  wy zabiliście Polaków w Katyniu – mówił Janusz Korwin-Mikke podczas programu na rosyjskim kanale telewizyjnym.

Związek Sowiecki zabijał najlepszych Rosjan, arystokrację, burżuazję, najlepszych chrześcijan. Związek Sowiecki zabił Rosję! Zabił naród rosyjski! – przekonywał dalej polski europoseł.

Następnie doszło do ostrej wymiany zdań z innymi uczestnikami. Prowadzący zapytał Korwin-Mikkego: – Jeśli Związek Sowiecki zabił Rosję, to kto taki pokonał Hitlera?

To wszystko socjaliści. Hitler, Stalin – to wszystko socjaliści – odpowiedział Korwin-Mikke.

W dalszej części programu Korwin-Mikke twierdził, że Stany Zjednoczone, a dokładnie środowisko polityczne skupione wokół Hilary Clinton, chce właśnie teraz rozpocząć militarną konfrontację z Rosją o hegemonię w świecie.

Źródło: kresy.pl

DZKomentarze