Korwin-Mikke o pomyśle utworzenia superpaństwa. „Zaplanowane od samego początku”

W poniedziałek media obiegła informacja o dokumencie, do którego dotarli dziennikarze TVP Info. Wynika z niego, iż państwa „starej Unii” zamierzają przedstawić pozostałym krajom projekt reformy Unii Europejskiej. Problem w tym, iż jest on wybitnie kontrowersyjny.

Do zapisów propozycji, której autorami są Niemcy i Francja, dotarł portal tvp.info oraz dziennikarze programu „Minęła 20”.

Jak informuje portal TVP.info, Berlin i Paryż chcą, by Unia Europejska zmieniła się w jedno superpaństwo, w którym dotychczasowi członkowie straciliby prawo do posiadania własnej armii, służb specjalnych, kodeksu karnego i systemu podatkowego, w tym waluty i banku centralnego. Zastąpione miałyby one zostać przez wspólny system. Czytaj więcej…

Do tych doniesień odniósł się europoseł Janusz Korwin-Mikke, który przyznał, że ten pomysł nie jest niczym zaskakującym, ponieważ „powstanie superpaństwa było zaplanowane od samego początku”.

Lider partii KORWiN oznajmił, że za tym projektem stoją „spiskowcy, którzy przemienili EWG na Wspólnotę, a Wspólnotę na Unię Europejską”. (…) od razu zakładali, że najpierw będzie konfederacja, potem federacja, a na końcu scentralizowane państwo, takie jak Związek Socjalistycznych Republik Europejskich – oznajmił.

Oryginalny dokument potwierdzający doniesienia dziennikarzy TVP Info znajdą państwo TUTAJ.

źródło: Facebook, portalniezalezny.pl
Fot. Wikimedia

DZKomentarze