Kościół dostał mandat. Powód? Zbyt…

Inspektorat Ochrony Środowiska ukarał mandatem parafię pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu.  Powód? Zbyt głośne dzwony.

„6 grudnia pracownicy Inspektoratu Ochrony Środowiska dokonali ponownych pomiarów hałasu bicia naszych dzwonów, który w dalszym ciągu przeszkadza niektórym naszym parafianom” – widnieje w komunikacie parafii, który możemy przeczytać na stronie internetowej.

Poznań. Kościelne dzwony przekroczyły dopuszczalne normy hałasu.

Dokonane pomiary wykazały, że bijące dzwony przekraczają dopuszczalną normę hałasu. Parafia na poznańskiej Wildzie otrzymała karę w postaci mandatu opiewającego na kwotę 300 zł. Jednocześnie parafia otrzymała zalecenie aby wyciszyć dzwony. W przypadku braku dostosowania głośności dzwonów do aktualnych norm, parafia otrzyma kolejne kary.

„W wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony, bo bardzo przeszkadzają niektórym naszym parafianom” – czytamy na stronie parafii.

Przypadek nałożenia kary na parafię w Poznaniu nie jest pierwszy. Wcześniej za zbyt głośne bicie dziwnie ukarano kilka parafii w Rybniku. Z kolei mieszkańcy Lubska (lubelskie) sami dokonali pomiaru głośności dzwonów. Wynik przekroczył normy o 45 decybeli.Komentarze