wyciąg, narciarzy, narciarze

KOSZMARNA awaria wyciągu narciarskiego! Uszkodzone krzesełka MIAŻDŻYŁY narciarzy! [VIDEO]

Gaudauri to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w pięknej Gruzji. To sielankowe miejsce stało się miejscem wypadku jak z horroru. Uszkodzony wyciąg narciarski zaczął poruszać się w odwrotnym kierunku i z potężną prędkością. Wielu narciarzy zostało poszkodowanych.

 

Ludzie mieli dosłownie sekundy na reakcję. Mogli albo wyskoczyć z pędzących krzesełek, licząc, że nic im się nie stanie, albo wraz z nimi wpaść na coraz większe kłębowisko poskręcanych i zniszczonych krzesełek, które na końcu wyciągu wpadały na siebie nawzajem.

 

Ci, którzy bali się zeskoczyć, lub nie zdążyli, na końcu byli wyrzucani z wyciągu jak szmaciane lalki. Kilka osób zostało dosłownie wbitych w plątaninę zniszczonych krzesełek. Co najmniej 10 osób odniosło poważniejsze obrażenia, nieznany jest bilans lżej poszkodowanych. Tak samo jak nie wiemy jeszcze, co spowodowało tak fatalnie wyglądający wypadek.

 

 

Wiemy, że wśród rannych jest m.in. obywatelka Szwecji będąca w ciąży, a także obywatel Ukrainy z otwartym złamaniem przedramienia. Brak informacji o poszkodowanych Polakach.