Kraków: w centrum miasta pojawiły się TE zwierzęta. Zobacz!

Kraków kojarzy się z kilkoma zwierzętami. Jest to z pewnością smok wawelski, ale też gołębie na Rynku Głównym i konie zaprzężone do powozów.

Jednak 10 czerwca 2020 r. Kraków w posiadanie wzięły dwa sympatyczne zwierzaki, które postanowiły wybrać się na swobodny spacerek.

Mieszkańcy miasta z pewnością przecierali oczy widząc w samym centrum Krakowa dwa kłusujące koniki! Poruszały się one głównym traktem, bo w rejonie Alei Trzech Wieszczów i przebywały na pasie zieleni pomiędzy ulicami.

 

Po otrzymaniu zgłoszenia, Policjanci i Strażnicy Miejscy próbowali złapać uciekające zwierzęta:

 

Funkcjonariusze pojechali za galopującymi końmi w rejon ulicy Czarnowiejskiej, gdzie, wykorzystując moment, że konie się zatrzymały, podeszli i złapali je. Policjanci uspokoili rumaki i pilnowali, aby niesubordynowane zwierzaki, bezpiecznie zaczekały na przyjazd pracownika jednej z pobliskich stadnin, któremu zostały przekazane do czasu ustalenia ich prawowitego właściciela.

 

Konie pochodzą z jednej ze stadnin z zachodu Krakowa. Prawdopodobnie zwierzęta wydostały się przez uszkodzone ogrodzenie i wybrały się na zwiedzanie miasta.

 

Film nagrany przez Policjantów przypomina prawdziwy western. Konie biegnące przez centrum Krakowa i goniące je radiowozy z pewnością zadziwiły niejednego krakusa! 🙂

 

Polecamy: Paulina Krupińska ma nowego ukochanego. Zobacz!

 

 

fot. you tube / kwp Kraków

żródło: http://malopolska.policja.gov.pl/Komentarze