Krzysztof Bosak odpowiada na zarzuty Korwin-Mikkego!

Bosak Krzysztof

Sobotnie prawybory w Konfederacji dały wiele emocji. Nie tylko dziennikarzom i przyszłym wyborcom, ale przede wszystkim samym członkom tej partii. Mówi się głośno o wielkiej kłótni: Krzysztof Bosak vs Janusz Korwin-Mikke.

 

Sobotnie prawybory w Konfederacji jednogłośnie opowiedziały się za tym, że to Krzysztof Bosak ma reprezentować to ugrupowanie w majowych wyborach prezydenckich. Nie wszystkim jednak jego zwycięstwo przypadło do gustu – a szczególnie samemu prezesowi partii KORWiN Januszowi Korwin-Mikkemu.

 

 

Zaraz po wygranej Bosaka i jednoczesnej przegranej innych kandydatów: Konrada Berkowicza, Grzegorza Brauna czy Artura Dziambora, poseł Korwin-Mikke za pośrednictwem mediów społecznościowych dał upust swoim emocjom i frustracji. Jego zdaniem wybór Bosaka na kandydata Konfederacji nie był najlepszym z możliwych. Widział na tym miejscu jednak Grzegorza Brauna. Co do Bosaka padł zarzut, że jest on zbyt „miękki”, podczas kiedy wybory wygrywa się jedynie atakując. Korwin napisał:

 

 

Krótko: uważam, że ZNACZNIE lepszym kandydatem KONFEDERACJI byłby kol. Braun, niż kol.Bosak (z wielu względów, również wyniki: Bosak: 3,89%, Braun 5,29%). A kol. Dziambor nie miał szans u elektorów kol.Brauna. A teraz NAJLEPSZYM kandydatem jest kol. Bosak. Bo jest Kandydatem.

 

 

Wielu komentatorów mówiło głośno o tym, że w Konfederacji nastąpił ewidentny rozłam. Przypomnijmy, że partia składa się z trzech środowisk. Po pierwsze wolnorynkowych korwinistów, patriotycznego Ruchu Narodowego i ultrakatolickiego środowiska Grzegorza Brauna. Niektórzy mówili, że narodowcy „wykiwali” resztę.

 

 

Do sprawy odniósł się sam zainteresowany. Zgodnie z wypowiedzią Krzysztofa Bosaka, który sprawę wyraźnie próbował ułagodzić, kandydat Konfederacji na prezydenta RP nie ma złe Januszowi Korwin-Mikkemu. Z wypowiedzi Bosaka warto przytoczyć:

 

Na swoim Facebooku napisał że jestem najlepszym kandydatem. To naturalne, że Korwin szczególnie kibicował swoim wychowankom i Braunowi, a nie mnie. Każdy polityk w swojej karierze ma taki moment, że może się cieszyć, że startują jego młodsi koledzy. Cieszę się ze wspaniałomyślności prezesa, który wywiązał się z dżentelmeńskiej umowy.

 

 

ZOBACZ: Greta Thunberg na wagarach w Polsce! Nie chcieli jej wpuścić do …

 

 

W sondażach kandydatura Krzysztofa Bosaka oscyluje w granicach 5-7 proc. poparcia. Wybory odbędą się w jedną z pierwszych niedziel maja. Prawdopodobnie będzie to 10 maja.

 

źródło: WP

 

 Komentarze