Ksiądz Adam Boniecki : ”Kościół jest PiS-owski”. Ostre słowa na temat: Kaczyńskiego i Rydzyka

Niewygodne poglądy, niewygodne fakty, niewygodne pytania, a nawet niewygodni księża. 6 lat zakazu wypowiada się w mediach dla księdza Adama Bonieckiego właśnie minęło, a duchowny od razu postanowił zabrać głos.

 

PiS-owski Kościół w Polsce. Jednych cieszy, innych przeraża, ale jedno jest pewne, fakt ten na pewno dzieli wierzących. PiS u władzy – 500 złotych mandatu i 10 punktów karnych za brak różańca w samochodzie, żartują przeciwnicy rządzącej partii. Niestety żarty się skończyły polityzacja Kościoła w Polsce przybiera niebezpieczne stadium, o czym postanowił powiedzieć ksiądz Adam Boniecki w wywiadzie dla „Czarno na Białym” w TVN24.

 

Były redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” porusza kwestię współczesnego Kościoła w Polsce. Zdaniem duchownego Kościół zamiast jednoczyć, po prostu dzieli. Ksiądz Boniecki mówi wprost: Kościół jest postrzegany jako PiS-owski.

 

Trzeba było pogodzić się z tym, że w swoim zakonie mam opinię człowieka niepoczytalnego, nieodpowiedzialnego. Nie wiadomo, z czym wyskoczy, narobi nam kłopotów, wstydu przyniesie zakonowi. Człowiek ma o sobie dobre mniemanie, a tu musiał się pogodzić z tym, że w oczach moich braci jestem trochę szurnięty – tłumaczy po 6 latach zakazu wypowiadania się w mediach.

 

Ksiądz twierdzi, że w świadomości katolików, chrześcijan, Kościół jest PiS-owski. Zdaniem duchownego Kościół powinien być ponad partiami politycznymi. Prezes Kaczyński mówił, że wygrali wybory dzięki Kościołowi, dzięki księdzu Rydzykowi. Powiedział, że gdyby nie ksiądz dyrektor, to by nie wygrali tych wyborów. Tak powiedział. Jak ma faceta, dzięki któremu wygrywa wybory, no to się z nim jakoś liczy – ocenił ksiądz.

 

Według Bonieckiego Kościół tworzy podziały, a polskie społeczeństwo bezkrytycznie je przyjmuje. Nie zabrakło oczywiście ostrych słów na temat Radia Maryja, która w opinii duchownego ma „dziwne zamiłowanie, żeby wykluczać i dzielić”. 

 

Nieustanny proces polityzacji pochłania coraz więcej obszarów naszego życia. Polityczna manipulacja doprowadza do pozbawienia nasz wszelkiej wolności. Jak widać politykom nie wystarczyły zmanipulowane media, system szkolnictwa i sądownictwo, skoro teraz starają się zawładnąć Kościołem, a tym samym wiarą obywateli.

 

źródło: tvn

fot.: twitter

kgKomentarze