Książęce przyjęcie w Łazienkach. Książę William przemawiał po polsku! Księżna Kate też zaskoczyła polskim akcentem (VIDEO)

Przyjęcie w warszawskich Łazienkach zorganizowano z okazji urodzin królowej Elżbiety, które obchodziła niedawno. Książę William wygłosił krótkie przemówienie. Rozpoczął je i zakończył po polsku.

 

„Panie i Panowie, dobry wieczór.” – powiedział książę William. Następnie już w swoim ojczystym języku mówił o szczególnej okazji spotkania, urodzinach jego babci-królowej oraz spotkanie z Polakami i pogłębienie relacji polsko-brytyjskich. Przemówienie zakończył również po polsku: „Dziękujemy i miłego wieczoru.” Księżna Kate również zaskoczyła polskim akcentem. Na przyjęcie założyła sukienkę od polskiej projektantki Gosi Baczyńskiej.

 

Nagranie z przemówienia:

 

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem bankietu widać dobre nastroje pary książęcej i prezydenckiej.

 

Trzydniowa wizyta Kate i Williama razem z dziećmi rozpoczęła się 17 lipca. Para książęca odwiedziła już Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie rozmawiali z weteranami II wojny światowej. Przed przyjęciem w Łazienkach spotkali się z młodymi przedsiębiorcami.

 

kd, źródło: onet, twitter, facebook



Komentarze